Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Niepokalanek pospolity

Vitex agnus-castus
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
22,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Vitex agnus-castus


Sporych rozmiarów krzew występujący naturalnie w rejonie Morza Śródziemnego, a także w północnej Afryce oraz zachodniej i środkowej Azji. U nas występuje tylko w uprawie. W ciepłym klimacie, skąd pochodzi, dorasta nawet do 5 m wysokości, u nas niestety, ze względu na mroźne zimy i nieodpowiedni klimat rzadko kiedy zdoła przezimować i nigdy nie osiąga tak dużych rozmiarów, szczególnie, że często wymarza jego nadziemna część, która na wiosnę ponownie musi odrastać od korzenia. Często nawet nie pomaga okrywanie go podczas zimy. Dlatego też zaleca się uprawę tylko w cieplejszych rejonach kraju bądź też uprawę w donicach. Niepokalanek pospolity to gęsty krzew o nieregularnym pokroju. Posiada bardzo ładne, dłoniasto złożone liście, których listki są długie, lancetowate i ostro zakończone.


Kwiaty również są bardzo efektowne i to z ich powodu niepokalanek jest uprawiany jako roślina ozdobna. Pojawiają się od czerwca do września, mają kształt dzwonków, są drobne, w jasno fioletowym kolorze, wydzielają bardzo przyjemny zapach i zebrane są w kłosopodobne kwiatostany. Owoce również są dość atrakcyjne, mają postać czerwono-czarnych, kulistych i mięsistych pestkowców o charakterystycznym, ostrym korzennym smaku. Również liście po roztarciu wydzielają korzenny zapach. Niepokalanek jest obecnie wykorzystywany głównie jako roślina lecznicza, gdyż jego owoce zawierają duże ilości substancji mających wpływ na gospodarkę hormonalną człowieka. Ponadto owoce po wysuszeniu i sproszkowaniu służą jako cenna przyprawa. Niepokalanek preferuje gleby mokre, wilgotne, dlatego też w naturalnym środowisku najczęściej można spotkać go nad brzegami rzek i jezior.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki 3.0000