Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Lipa drobnolistna 'Winter Orange'

Tilia cordata 'Winter Orange'
28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3, C5, P11

Model: Wys. 30-70 cm

Lipa drobnolistna 'Winter Orange'

Odmiana lipy drobnolistnej, która o każdej porze roku ma do zaoferowania niezwykle ciekawe cechy ozdobne. Jest to dość duże drzewo, docelowo może osiągnąć nawet do 10 – 15 m wysokości oraz około 10 m szerokości, cechuje się przy tym dość szybkim tempem wzrostu. Jej korona już nawet u młodych egzemplarzy przybiera pokrój szeroko stożkowy, początkowo jest dość luźna, później coraz bardziej się zagęszcza, jednak zawsze jest bardzo regularna i nie wymaga dodatkowego przycinania. Liście są charakterystyczne dla gatunku, sercowate lub niemal okrągłe, jaskrawo zielone, drobną ząbkowane na brzegu, jesienią zmieniają zabarwienie na żółte, co wygląda niezwykle efektownie.

Zimą po opadnięciu liści roślina ani trochę nie traci na atrakcyjności, gdyż jej wszystkie pędy, łącznie z korą i pąkami zmieniają barwę na pomarańczową, skąd też wzięła się nazwa tej odmiany. Najbardziej malowniczy efekt tworzą na tle pokrywy śnieżnej, ale również na tle zimozielonych roślin, bądź w kompozycji z niższymi dereniami o żółto zabarwionych pędach. ‘Winter Orange’ kwitnie dość późno bo dopiero w lipcu, jej kwiaty są drobne, białe, zebrane w groniaste kwiatostany, ładnie pachną i są miododajne. Odmiana ta nie jest zbyt wymagająca, a do tego jest w pełni mrozoodporna. Najlepiej rośnie na glebach przeciętnych lub żyznych, umiarkowanie wilgotnych, o obojętnym pH, na stanowiskach słonecznych. Lipę tę można zastosować do tworzenia szpalerów lub obsadzania alei, natomiast w ogródkach przydomowych najlepiej prezentuje się jako soliter lub w barwnych kompozycjach z innymi roślinami.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lipa drobnolistna 'Winter Orange'
Twoja ocena