Kasztan jadalny 'Variegata'

Castanea sativa 'Variegata'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Castanea sativa 'Variegata'

Ciekawa odmiana kasztana jadalnego ze względu na ozdobne liście i pożywne owoce. Rośnie powoli. W ciągu 10 lat osiąga 1, 5 m wzrostu. Dorasta do około 20 m wysokości w warunkach Polski. Ma owalną koronę. W naszych warunkach klimatycznych często przybiera postać krzewu. Cechą wyróżniającą odmianę jest zabarwienie liści. Liście mają białą, kremową lub żółtą obwódkę o nieregularnym kształcie, często różne plamki w jasnych pastelowych barwach. Kształt liści jest szerokolancentowaty, ząbkowany. Roślina ładnie pachnie. Stanowi pożytek dla pszczół.

Uprawa i zastosowanie: Wymaga gleby żyznej, ciepłej, wilgotnej, lekko kwaśnej. Musi rosnąć w miejscu osłoniętym od wiatrów i słonecznym. Drzewko należy okrywać na zimę, by uniknąć przemarzania. Najlepiej udaje się na zachodzie kraju, gdzie w parkach rosną nawet stare egzemplarze tego gatunku. Polecana osobom które chcą hodować własne kasztany jadalne i przy okazji ozdobić ogród pstrym zabarwieniem drzewa.

Ciekawostki: Kasztany jadalne są ubogie w tłuszcz (2g/100g), bogate w wolno wchłaniające się węglowodany (40g/100g), przez co długo utrzymują odpowiedni poziom glukozy we krwi. Są pozbawione glutenu, podobnie jak kukurydza.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kasztan jadalny 'Variegata'
Twoja ocena