Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Klon czerwony

Acer rubrum
12,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C1,5 – okrągły – 1,5l

Model: Wys. 70-100cm

Acer rubrum

To niewielkie drzewo pochodzące z Ameryki Północnej rosnące do 10 - 15 m wysokości z regularną koroną. Liście 5-klapowe, z płytkimi wcięciami, długości 6-10 cm, z wierzchu ciemnozielone, od spodu niebieskawe, jesienią przebarwiajace się na czerwono i pomarańczowo. Kwiaty Ciemnoczerwone na krótkich szypułkach, zebrane w pączkowate kwiatostany. Mają 5-dzielny kielich, koronę 5-płatkową, 1 słupek 1 lub 2 nitkowatymi znamionami i 6-8 pręcików. Jest niezwykle malowniczym drzewem, zwłaszcza jesienią, kiedy przez ponad 6 tygodni dosłowne "płonie purpurowym ogniem". Jest wytrzymałe na mróz, dlatego nie sprawia kłopotów w hodowli. To fantastyczne drzewko doskonałe jest również do tworzenia bonsai. Drzewko nie sprawia większych trudności z formowaniem nawet dla niedoświadczonych hodowców. Ta roślina sama w sobie jest dekoracyjna, a odpowiednio kształtowana, z wiekiem może stać się prawdziwym dziełem sztuki.

Zastosowanie: Drzewo ozdobne, sadzone w parkach, na skwerach i w alejach, z możliwością wykorzystania również w nasadzeniach ogrodowych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.5000