Bez czarny

Sambucus nigra
6,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: P11, C1,5, C2

Model: Wys. 50 - 60 cm

Sambucus nigra

Rozłożysty krzew dorastający do wysokości ok 4m. Owoce czarne, zebrane w baldachimowe grona mięsiste pestkowce, soczyste kuliste o średnicy ok. 8 -10mm Rośnie prawie na wszystkich glebach, mało wymagający, chociasz lepiej owocuje na pełnym słońcu, celem odmłodzenia można przycinać, formując koronę, usuwając stare pędy, przesiewtlając rośline, Owoce dojrzewają w lipcu i sierpniu, zastosowanie owoców bzu czarnego w medycynie znane jest od wieków, są one lekiem przy przeziębieniach i grypie, kwiaty działają moczopędnie, napotnie, wzmacniająco na naczynia krwionośne. >

Syrop z owoców bzu czarnego: Syrop sporządzamy z 1 kg owoców zasypujemy 0, 5 kg cukru oraz dodajemy około 1 szklanki wody. Całość gotujemy, aż do uzyskania syropu, nie dopuszczając do zbyt długiego wrzenia. Rozlewamy do przygotowanych uprzednio naczyń, przecedzając nasiona i resztki po owocach. Podaje się jako środek witaminizujący i wzmacniający w dni możliwej choroby, jako środek lekko napotny przy przeziębieniach po 2 łyżki na szklankę dwa razy dziennie. Syrop działa też jako środek moczopędny. oraz przeciwzapalnie.

Nalewka z owoców bzu czarnego: Wyśmienity leczniczy trunek :500 g owoców bzu czarnego zalewamy 1 szklanką wódki i odstawiamy na tydzień. Następnie wyciskamy przez płótno. Zażywa się po kilka łyżeczek na szklankę herbaty, jako środek w chorobach przeziębieniowych, napotny i wzmacniający.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Bez czarny
Twoja ocena