Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Jarząb (Sorbus pseudovilmorinii)

Sorbus pseudovilmorinii
brak

Sorbus pseudovilmorinii

28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys. 25-170 cm

Sorbus pseudovilmorinii McAll
Sorbus pseudovilmorinii pochodzi z Azji, naturalnie występuje w zachodnich Chinach, Tybecie i na północy Wietnamu. Często rośnie tam w górskich lasach iglastych lub mieszanych. Dorasta do 4 m, przybiera formę krzewu lub małego drzewa. Jego liście są pierzastozłożone, zielone, sprawiają wrażenie delikatnych, jesienią przebarwiają się na intensywne, ciepłe barwy. Największą atrakcję gatunku stanowią owoce, które jesienią wybarwiają się na odcienie różowego, a w miarę upływu czasu i obniżania temperatur, jaśnieją. Wyjątkowo dekoracyjne są te rośliny, których owoce początkowo są burgundowe, by stopniowo zmieniać barwę do jasnoróżowych. Gatunek charakteryzuje się dużą zmiennością, dlatego można spotkać się z różnicami w początkowej barwie owoców i jej zmianie, a także zróżnicowaniem jesiennych barw liści.
Wymagania tego gatunku nie odbiegają od wymagań większości jarząbów: Sorbus pseudovilmorinii najlepiej rośnie w pełnym słońcu, chociaż toleruje także półcień. Preferuje gleby przepuszczalne, dość żyzne, próchniczne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb (Sorbus pseudovilmorinii)
Twoja ocena