Jarząb 'Alaja Krupnaja'

Sorbus 'Alaja Krupnaja'
38,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C3, C2, C1,5

Model: Wys. 90-130 cm

Sorbus 'Alaja Krupnaja'


Odmiana jarzęba pospolitego, która posiada duże, jadalne owoce. Jest to jedna z kilku odmian, które dopiero od niedawna wchodzą śmielej na polski rynek, póki co zazwyczaj do kolekcji prywatnych bo nawet w ogrodach botanicznych próżno ich szukać. Odmiana ‘Alaja Krupnaja’ charakteryzuje się niewysokim wzrostem docelowym, osiąga do 2, 5 – 3 metrów wysokości więc jest drzewkiem dość kompaktowym. Wykształca kulistą, szeroką koronę.

Liście ciemnozielone, duże, lekko błyszczące. Jarzębina ta kwitnie w maju, we wrześniu – październiku dojrzewają owoce, będące największą chlubą tej odmiany. Duże, jaskrawoczerwone owoce osiągające do 2 gramów wagi kryją w sobie soczysty, słodko kwaśny miąższ z ledwo zauważalnym tylko cieniem goryczki. Podbaldachy zawierają około 150-160 owoców, które mogą być przechowywane aż do lutego! Nadają się one doskonale na wszelkiego rodzaju przetwory; dżemy, przeciery, nalewki…

Jarząb ten jest bardzo odporny na niskie temperatury, może spokojnie być sadzony na terenie całego kraju. Może rosnąć wśród drzew owocowych czy w towarzystwie innych odmian owocowych jarzębin, ale równie dobrze może pełnić rolę drzewka ozdobnego, korona obsypana kiściami czerwonych owoców w okresie jesiennym wygląda naprawdę imponująco!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb 'Alaja Krupnaja'
Twoja ocena