Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia osobliwa

Prunus × eminens
brak

Prunus × eminens

35,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 70-120 cm

Prunus x eminens Beck
Gatunek powstały ze skrzyżowania Prunus cerasus i Prunus fruticosa, które prawdopodobnie nastąpiło w naturalnych warunkach. Rośnie w formie krzewu dorastającego do 3 m wysokości. Może rozrastać się przez odrosty korzeniowe, zwłaszcza po mechanicznym uszkodzeniu korzeni. Liście drobne. Kwitnie w kwietniu, na biało, kwiaty niewielkie. Owoce dość duże, po dojrzeniu prawie czarne, ale rzadko się zawiązują.
Preferuje glebę wilgotną, ale nie mokrą, może rosnąć zarówno na podłożu piaszczystym, jak i ciężkiej glebie gliniastej o odczynie obojętnym lub zbliżonym do obojętnego. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub półcienistym. W warunkach Polski wiśnia osobliwa jest w pełni mrozoodporna (USDA 4). Nadaje się do parków i ogrodów naturalistycznych, a także na formowane, wysokie żywopłoty.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, zieleń publiczna, aleje, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia osobliwa
Twoja ocena