Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Daglezja zielona 'Graceful Grace'

Pseudotsuga menziesii 'Graceful Grace'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pseudotsuga menziesii 'Graceful Grace'

Przepiękna, nieprzewidywalna, unikatowa – trudno znaleźć słowa aby oddać piękno tej odmiany daglezji. Bez wątpienia jest to jedna z najciekawszych odmian, dostępnych w handlu ogrodniczym. Drzewo rośnie średnio silnie, pędy mają tendencję do silnego zwisania ku ziemi. Jednocześnie ‘Graceful Grace’ wyraźnie próbuje formować przewodnik – jeśli jej w tym pomożemy w młodości poprzez podwiązanie do palika, możemy uzyskać pionowo rosnące drzewo o bocznych gałęziach mniej lub bardziej pionowo zwisających ku ziemi. Nie prowadzona daglezja może formować kopulaste kształty, utrzymujące się przez ciąg sezonów, a z czasem zaczyna wykształcać przewodniki, najczęściej kilka. W tym wypadku korona zazwyczaj przybiera dość duże rozmiary i ciekawe, nieregularne kształty. Starsze drzewa niezależnie od prowadzenia również wykształcają zupełnie unikatowe pokroje – rosną pionowo przez szereg lat, by przewodnik nagle zaczął przewisać, a po trzech – czterech sezonach znów strzela pionowo w górę!

Rozmaite sylwetki, przypominające przygarbione postaci ludzkie czy zwierzęce, ogromne korkociągi – to tylko część form jakie może przyjmować. Najlepiej odmiana ta będzie rosła na glebach dość żyznych, umiarkowanie wilgotnych. Stanowiska powinny być słoneczne i ciepłe, osłonięte od wiatrów, które szczególnie zimą mogą spowodować obmrożenia pędów. Jest to idealna odmiana do sadzenia w większych ogrodach lub parkach, także w zieleni miejskiej. Pięknie wyglądają zarówno pojedyncze egzemplarze, ale również grupy nasadzane przy użyciu tej odmiany. Jest ona co prawda mało jeszcze znana i praktycznie niespotykana w kraju, ale możemy zapewnić, że nikt koło większego egzemplarza nie przejdzie obojętnie i bez zdumienia formą i pięknem tej daglezji.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój zwisający
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, wrzosowiska, parki
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0
Tempo wzrostu wolne
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 3m do 5m
Barwa liści / igieł srebrno-zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne szyszki