Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Daglezja zielona 'Blue Wonder'

Pseudotsuga menziesii 'Blue Wonder'
32,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 15-30 cm

Pseudotsuga menziesii 'Blue Wonder'

Bardzo intensywnie wybarwione na kolor niebieski pędy tej odmiany, to niewątpliwie jej największy atut. Od gatunku różni się także bardziej zwartym pokrojem, krótszymi igłami oraz rocznymi przyrostami. W zasadzie patrząc na to nieco kompaktowe w swojej budowie drzewko, osiągające do 5 – 10 metrów wysokości, można je pomylić nawet z choiną Mertensa, szczególnie odmianą ‘Glauca’. Rośnie średnio szybko, roczny przyrost przez pierwsze sezony może osiągać do 10-15 cm, po solidnym zakorzenieniu się w nowym miejscu tempo wzrostu nieco przyspieszy. Dobrze rośnie na glebach żyźniejszych, umiarkowanie wilgotnych i nie przesychających.

Stanowisko słoneczne lub lekko zacienione, w zbyt dużym cieniu roślina będzie dosłownie męczyć się i w zasadzie może w niczym nie przypominać swojego typowego wyglądu. Nadaje się do sadzenia w mniejszych ogrodach, w miejscach wyeksponowanych, widocznych. Może rosnąć w grupach, dużych klombach wraz z innymi roślinami iglastymi, na tle których będzie doskonale kontrastować kolorystycznie. W takich zadrzewieniach daglezja ta powinna być jednak nieco wysunięta przed klomb aby wykształciła ładny pokrój. Doskonale wygląda wraz z choiną kanadyjską – drzewem o ciemnej zieleni igieł i malowniczej sylwetce. Daglezja ta nie jest wrażliwa na mrozy, można sadzić ją bez obaw na terenie całego kraju, nawet w najchłodniejszych jego zakątkach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój stożkowy
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, parki
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7
Tempo wzrostu szybkie
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 5m do 10m
Barwa liści / igieł srebrno-zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, intensywny zapach, dekoracyjne liście / igły, ozdobne szyszki, gęste i wiecznie zielone