Wiciokrzew pomorski 'Harlequin'

Lonicera periclymenum 'Harlequin'
14,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 10-15 cm

Lonicera periclymenum 'Harlequin'

Przepiękna odmiana wiciokrzewu, jego największą ozdobą są biało pstre liście oraz niesamowicie wonne kwiaty! Pnącze to aby się wspinać powinno mieć jakiś stelaż, podporę. Świetnie nadaje się do zakrywania miejsc nieciekawych, brzydkich ścian niskich budynków, płotów, murów. Od wiosny praktycznie do jesieni liście zdobią swoim dwukolorowych charakterem, zachowują takie ubarwienie cały czas i nie przebarwiają się jesienią jak inne rośliny.

Kwiaty pojawiają się późną wiosną i są obecne na krzewie przez większą część lata. Okrywy kwiatowe mają kolor różowy do ciemno różowego, kwiaty po otworzeniu są białe a środki żółte – nadaje to kwiatom specyficzny wygląd, typowy dla wiciokrzewów, których kwiaty z pewnej odległości wydają się być po prosty wielokolorowe. Roślina posadzona w miejscu słonecznym będzie wydzielała bardzo przyjemną woń w dużej nawet odległości od miejsca wzrostu!

Wiciokrzew ten nie ma specjalnych wymagań co do gleby, choć w żyznej, zasobnej w składniki odżywcze oraz lekko kwaśnej glebie będzie rósł na pewno bujniej. Wymaga dużo wilgoci, świetnie rośnie w pobliżu zbiorników wodnych lub w miejscy gdzie z dachu lub rynny wpływa woda. Roślina ta jest co prawda wystarczająco mrozoodporna aby uprawiać ją w Polsce, ale nie należy jej sadzić w miejscach przewiewnych, może wtedy zimą bardzo ucierpieć od mrozów.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiciokrzew pomorski 'Harlequin'
Twoja ocena