Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiśnia różowa 'Fukubana'

Prunus x subhirtella 'Fukubana'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Prunus x subhirtella 'Fukubana'

Ta odmiana wiśni japońskiej zwraca na siebie uwagę głównie w czasie kwitnienia, które przypada przełom kwietnia i maja, kwitnie przed wypuszczeniem liści. Kwiaty niewielkie, do 2 – 2, 5 cm średnicy, za to pięknego koloru – pąki przed otworzeniem są ciemno różowe, po otworzeniu się kolor jest bladoróżowy. Same kwiaty są zwielokrotnione, ale luźne, jakby lekko rozpierzchłe, delikatne.

Odmiana ta rośnie wolno, osiągając maksymalnie do 4 – 5 metrów wysokości. Forma, tak jak w przypadku wielu innych odmian wiśni japońskich zależy głównie od miejsca szczepienia – drzewo szczepione nisko i nie prowadzone będzie miało pokrój wysokiego krzewu o kształcie jajowatym, zaszczepione zaś na wysokiej podkładce będzie swoją budową bardzo przypominać odmianę ‘Kanzan’.

Gleba odpowiednia dla tej wiśni nie musi być wyjątkowo żyzna, drzewo zadowoli się w zupełności średnim podłożem, nie przesychającym zbytnio w trakcie sezonu. Stanowisko najlepiej słoneczne. Z jednej strony uwydatni to największe zalety odmiany – przepiękne i obfite kwitnienie, z drugiej strony drzewo umiejscowione w cieniu słabiej kwitnie, na stanowiskach słonecznych rozwija zawsze zdecydowanie więcej kwiatów!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, aleje, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiśnia różowa 'Fukubana'
Twoja ocena