Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Wiąz holenderski 'Jacqueline Hillier'

Ulmus hollandica 'Jacqueline Hillier'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 30-80 cm

Ulmus hollandica 'Jacqueline Hillier' syn. Ulmus minor Jacqueline Hillier - Wiąz polny Jacqueline Hillier

Odmiana gęsta karłowa rosnąca powoli ale bez cięcia w ciągu 10 - 15 lat nawet do dość sporych rozmiarów małego drzewka. Wiąz ten jest odporny na choroby oraz szkodniki, nie marznie także w zimie. Drobne gęsto ułożone ciemno zielone liście są prawdziwą ozdobą przez cały okres wegetacji. Liście małe lekko skręcone, piłkowane o długości około 2-3 cm. Pędy początkowo delikatne i minimalnej grubości z czasem po latach dochodzą do sporych rozmiarów i przekrojów. Roślina ta jest mało wymagająca pod względem jakości gleby oraz jej zasobności w mineralne składniki. Wiąz ten mając już sporo lat może stanowić ciekawy parasol na ławką oraz dać przestrzeń nasadzeń przyziemnych okrywowych oraz piękną imitację drzewa ogrodowego bonzai o naturalnym, lub kształtowanym pokroju.

Zastosowanie : Ogrody przydomowe, kompozycje roślinne o wyszukanym charakterze malowniczo i z klasą ukazujące różnorodność form i kształtów szaty roślinnej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wiąz holenderski 'Jacqueline Hillier'
Twoja ocena