Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Klon Ginnala

Acer ginnala
18,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 100-120cm

Acer ginnala

Opis: Roślina może rosnąć jako wysoki krzew lub małe drzewo. Dorasta do 7 m wysokości. Klon ginnala ma szeroką, drobnogałęzistą koronę, nisko osadzoną na pniu. Liście są trójklapowe, o brzegach piłkowanych. Liście są trójklapowe, długości 3 – 8 cm z długimi wąskimi klapami środkowymi i krótkimi bocznymi. Na pędach kwitnących liście są jajowate, w zasadzie całobrzegie. Jesienią liście przybierają piękną, jaskrawoczerwoną barwę. Owoce są skrzydlakami, ustawionymi prawie równolegle (skrzydlak – owoc zbudowany z orzeszka i długiego płaskiego skrzydełka).

Wymagania i zastosowanie: Nie jest wymagający w stosunku do gleby, ale jest rośliną światłolubną. Poleca się go do wysokich żywopłotów, nasadzeń przydrożnych, małych i dużych ogrodów. Dobrze znosi przycinanie, dlatego poleca się go dla zieleni przydrożnej i miejskiej. Dobrze znosi mrozy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000