Świerk serbski 'Zuckerhut'

Picea omorika 'Zuckerhut'
28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2

Model: Wys. 10 - 35 cm

Picea omorika 'Zuckerhut'

Stosunkowo nowa odmiana świerka serbskiego wprowadzona do handlu dopiero 1999 roku, obecnie jeszcze dość słabo znana i rzadko spotykana w ogrodach. Jest to roślina szczególnie polecana z dwóch względów: posiada bardzo oryginalne ubarwienie oraz ciekawy pokrój. Ponieważ odmiana jest jeszcze bardzo młoda, nie można spotkać starszych egzemplarzy, jednak wiadomo już, że jest to roślina karłowa o powolnym wzroście i przyrostach rocznych nie przekraczających 4 cm. Najstarsze znane obecnie egzemplarze mają około 1, 5 m wysokości.

Pokrój rośliny zmienia się nieznacznie z wiekiem, początkowo jest on bardziej zaokrąglony, później zaś coraz bardziej stożkowy, starsze egzemplarze mają postać szerokiego u dołu stożka. Ponieważ pędy są krótkie i pokryte gęsto igłami pokrój rośliny jest bardzo zwarty i obfity. Jak wyżej wspomniano, nadzwyczaj atrakcyjne jest ubarwienie igieł tej odmiany. Są one soczyście, jasno zielone, jednak ich spód jest nieco jaśniejszy i zaopatrzony w dwa białe paski. W pewnych miejscach, gdzie igły są skierowane pod odpowiednim kątem, spód staje się widoczny i dzięki temu mamy wrażenie, iż cała roślina jest na przemian srebrzysto zielona.

‘Zuckerhut’ jest odmianą łatwą w uprawie, bez specjalnych wymagań. Dobrze rośnie na glebach luźnych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych i lekko kwaśnych. Preferuje stanowiska słoneczne, choć w lekkim cieniu też nie będzie miała większych problemów. Dodatkowo jest to roślina całkowicie mrozoodporna, więc nie wymaga również żadnych dodatkowych zabiegów jesienią.

Więcej informacji
Rośliny dostępne dla Ciebie obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk serbski 'Zuckerhut'
Twoja ocena