Jesion wyniosły 'Aarsee'

Fraxinus excelsior 'Aarsee'
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys.50-160cm

Fraxinus excelsior 'Aarsee'

Ciekawa pozycja dla osób lubiących rzadkie a zarazem ciekawe odmiany. Jest to kultywar jesionu wyniosłego, który posiada silnie zredukowane liście - znaczna część liści jest zbudowana tylko z nerwów głównych! Dzięki temu drzewo to ma ażurową koronę, pod którą dociera mnóstwo światła.

Drzewa tej odmiany dorastają do rozmiarów porównywalnych lub nieco mniejszych od gatunku podstawowego, w okresie 10-20 lat uprawy powinny osiągnąć 5-10 metrów wysokości przy szerokości korony około 4-7 metrów (pokrój rośliny nie różni się od gatunku, jest to owalna korona osadzona na krótkim pniu). Najlepiej rośnie na glebach żyznych i wilgotnych, dobrze zdrenowanych. Jest to warta uwagi pozycja dla osób, które poszukują drzewa nieco większego, które jednak nie dawałoby mocnego cienia.

Często można spotkać się z problemem tego typu, że ładnie w ogrodzie wyglądałby jakiś większy okaz ale wszystkie dostępne pozycje dają tak nieprzenikniony cień, że pod drzewem nie będzie już nic innego rosło. Ten mankament nie istnieje w przypadku tej odmiany, dodatkowo system korzeniowy jest z reguły głęboki, palowy, więc drzewo nie będzie pozbawiać wody wszystkich rosnących pod nim roślin! Stworzy za to idealne miejsce do posadzenia różnych krzewów czy bylin, które potrzebują sporo światła a nie mogą rosnąć w pełnym słońcu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jesion wyniosły 'Aarsee'
Twoja ocena