Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Miskant chiński 'Strictus'

Miscanthus sinensis 'Strictus'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
14,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Miscanthus sinensis 'Strictus'
Okazała, atrakcyjna trawa dorastająca do 2 m wysokości, rosnąca w dużych, pokaźnych, gęstych kępach. Jej źdźbła są sztywne i mocne, długie liście są zielone i ozdobione poprzecznymi, dość szerokimi, kremowożółtymi paskami. Końcem lata pojawiają się kwiaty w postaci puszystych, różowych wiech, które następnie brązowieją i utrzymują się do wiosny. Kwiatostany miskanta znajdują zastosowane w bukieciarstwie. Niestety, w Polsce 'Strictus' rzadko kwitnie. Jednak nawet bez kwiatów roślina pięknie wygląda przez cały rok, także późną jesienią i zimą, gdy zbrązowiałe pędy i liście są pokryte szronem lub śniegiem.
Miskant chiński 'Strictus' jest rośliną bardzo wdzięczną w uprawie, niewymagającą i dobrze rosnącą nawet w trudnych warunkach. Źle znosi przedłużającą się suszę, a także stanowisko podmokłe. Do intensywnego wzrostu wiosną potrzebuje dużej ilości składników pokarmowych, dlatego należy pamiętać o jego nawożeniu, zwłaszcza jeśli gleba nie jest zbyt zasobna. Wiosną należy nisko przyciąć zeszłoroczne źdźbła, przygotowując miejsce dla młodych pędów. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Doskonale znosi warunki miejskie, jest odporny na zanieczyszczenia powietrza i gleby. Jest w pełni mrozoodporny, jedynie w pierwszym roku po posadzeniu wskazane jest obsypanie rośliny korą lub lekką glebą.
Najczęściej spotyka się go w ogrodach przydomowych, dużych skalniakach, a także nad oczkami wodnymi, jednak ze względu na bezproblemowość w utrzymaniu i duże walory dekoracyjne, z powodzeniem może rosnąć także w przestrzeni publicznej, np. w parkach, na osiedlach itp. Szczególnie efektownie wygląda posadzony w grupie, łatwo zagospodarować nim nawet znaczny obszar. Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS) doceniło łatwość uprawy oraz dekoracyjność miskanta chińskiego 'Strictus' i przyznało mu nagrodę Award of Garden Merit (AGM).

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Docelowa wysokość od 0,5m do 1 m
Pochodzenie brak info