Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Kłokoczka kaukaska (kolchidzka)

Staphylea colchica
36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 50-60 cm

Staphylea colchica (Steven)


Piękny krzew, charakteryzujący się obfitym kwitnieniem, czemu towarzyszy roznoszący się w dużym promieniu słodki zapach. Roślina pochodzi z zachodniej Gruzji, z regionu dawnej Kolchidy. Tworzy pokrój kopulastego krzewu, osiągającego przeciętnie około 3 metrów wysokości. Rośnie bardzo dynamicznie, szybko osiągając docelową wysokość, potem z biegiem czasu zagęszcza się korona, a krzew staje się coraz bardziej kopulasty. Kwitnie wiosną, kwiatostany składają się z przewijających, licznych kwiatów o barwie śnieżnobiałej. Kwiaty są bardzo wonne i należy brać ten walor gatunku pod uwagę podczas planowania miejsca dla tej rośliny.

Latem w miejsce kwiatów wytwarzane są duże torebki nasienne, które pokrywają licznie pędy – obok wonnych kwiatów jest to drugi, najważniejszy element ozdobny tego krzewu. Krzew należy sadzić w miejscach półcienistych lub słonecznych, nie posiada on wygórowanych wymagań co do gleby, na lekko wilgotnych i żyźniejszych będzie rósł jednak najlepiej. Dobrze prezentuje się na obrzeżach większych klombów lub zadrzewień, choć można sadzić także pojedynczo jako soliter w małych ogrodach. Roślina co prawda pochodzi z regionów cieplejszych, nie mniej jednak nie powinna cierpieć od naszych zimowych mrozów. Dla pewności zalecamy okrywać młode sadzonki.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kłokoczka kaukaska (kolchidzka)
Twoja ocena