Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Jodła koreańska 'Brevifolia'

Abies koreana 'Brevifolia'
28,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 10 - 25 cm

Abies koreana 'Brevifolia'

Karłowa odmiana jodły koreańskiej, formująca niewielkie, stożkowate korony, o wysokości nie przekraczającej docelowo 1, 5 metra. Jej główną cechą rozpoznawczą są bardzo krótkie i grube igły, ułożone na pędach promieniście. Ich kształt oraz bardzo rzadkie rozmieszczenie rzuca się w oczy, czyniąc tę odmianę bardzo łatwą do rozpoznania. Rośnie wolno, roczne przyrosty mogą dochodzić do 5 – 10 cm, zazwyczaj młode rośliny rosną wolno, po czym następuje faza kilku-kilkunastoletniego szybszego wzrostu, a po osiągnięciu niemal docelowej wysokości tempo wzrostu ponownie maleje. Jest to jodła odporna zarówno na niekorzystne warunki glebowe, jak i zanieczyszczenia powietrza.

Nie oznacza to jednak, że po posadzeniu jej w ogrodzie można o niej kompletnie zapomnieć – niewielka dawka nawozu wiosną przez kilka sezonów po posadzeniu pozwoli roślinie zaaklimatyzować się i silnie ukorzenić. Warto wykonywać takie zabiegi nawet jeśli mamy w miarę dobre gleby, rzadko bowiem zdarza się, że roślina ma w gruncie zapewnione wszystkie dawki makro- oraz mikroelementów. Jako że jodła ta najlepiej rośnie w słońcu – trzeba do tego się zastosować przy sadzeniu, będzie wtedy ładnie rozgałęziona, gęsta. Osobniki rosnące w cieniu są słabe, rzadkie i chorowite. W ogrodzie sprawdzi się w połączeniu z wieloma odmianami karłowych oraz półkarłowych iglaków, za granicami Polski, w krajach o wysokiej kulturze ogrodniczej uchodzi ona za odmianę, bez której nie obejdzie się żadne większe nasadzenie iglaste. Ładnie wygląda na tle kory oraz większych kamieni, komponuje się z niskimi jałowcami płożącymi oraz wrzosem, runianką.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój okrągławy
Tempo wzrostu wolne
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne
Walory ozdobne ciekawy pokrój, wielobarwność, ozdobne szyszki