Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Jodła kalifornijska 'Aurea'

Abies concolor 'Aurea'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników.

Pojemnik: C2; P11; C1,5

Model: Wys. 15- 30 cm

Abies concolor 'Aurea'

Odmiana jodły posiadająca ciemnocytrynową barwę nowych przyrostów. Rośnie średnio silnie, roczny przyrost waha się zazwyczaj w granicach 10 – 25 cm, przy czym rośliny zaaklimatyzowane osiągają raczej górną granicę przyrostu. Od momentu wyjścia z pąków pędy mają żółtą barwę, a kolor utrzymuje się jeszcze na długo po zakończeniu wzrostu i na początku lata zaczyna ustępować zielonkawemu wybarwieniu. Jodła ta znana jest z niskich wymagań glebowych i wilgotnościowych, można ją więc z powodzeniem uprawiać w większości ogrodów, rzadko naprawdę zdarzyć się może potrzeba wymiany części podłoża. W miejscach słonecznych oraz półcienistych wybarwia się najlepiej, choć jeśli miejsce jest w pełni nasłonecznione, a gleba zbyt sucha, to mogą pojawiać się poparzenia słoneczne. Aby tego uniknąć najlepiej od razu sadzić tę jodłę w miejscach półcienistych, lub widnych, ale zacienionych przez godziny największej operacji słonecznej.

Dla dobrego startu świeżo sadzone jodły można nawozić, ale po 2 – 3 sezonach nie jest to konieczne, jeśli mamy dobre warunki glebowe nawożenie przy tej odmianie może w ogóle okazać się zbędne. Docelowo dorastać może do 5 – 8 metrów wysokości, przy średnicy korony u podstawy dochodzącej do 2 – 2, 5 metra. Świetnie sprawdzi się w kompozycjach barwnych, sadzona z odmianami wybarwiającymi się na jasnoniebieski kolor, także może współgrać ładnie z czystym gatunkiem jodły kalifornijskiej. Odmiana ta w młodości może dawać niewielkie przyrosty nawet przez 3 – 4 sezony od momentu szczepienia, ale po tym czasie zazwyczaj rozpędza się i cieszy oko coraz bardziej z każdym sezonem.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Typ rośliny drzewa iglaste
Pokrój kolumnowy
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 2m do 3m
Barwa liści / igieł żółte
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie do ogrodów przydomowych, ogrody skalne, pojemniki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, ozdobne szyszki