Jodła hiszpańska 'Glauca'

Abies pinsapo 'Glauca'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Abies pinsapo 'Glauca'

Jest to jedna z najbardziej oryginalnych i najciekawszych odmian jodły hiszpańskiej. Mimo, że cechuje się stosunkowo powolnym tempem wzrostu (około 10 – 15 cm na rok), to warto posadzić chociaż jeden egzemplarz w swoim ogrodzie, gdyż jej walory ozdobne są naprawdę godne podziwu. Po 10 latach na dobrej glebie otrzymamy nawet 2 – 2, 5 metrowe drzewko, co nie jest aż tak złym wynikiem, szczególnie, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na sadzenie w ogrodzie drzew o dużych rozmiarach, a w dodatku tej odmianie trzeba zapewnić dość sporo przestrzeni aby dobrze ją wyeksponować.

Docelowo w perspektywie 30 – 40 letniej roślina ta dorasta do 5 – 6 m wysokości. Pokrój tej odmiany jest zbliżony do stożkowego, ale raczej zawsze nieregularny, ponadto jest to roślina dość masywna o mocnych, sztywnych i grubych pędach gęsto pokrytych igłami. Igły również są mocne, grube i sztywne, dość krótkie i kłujące, bardzo gęsto ułożone dookoła pędów niemal pod kątem prostym, co daje właśnie ten niepowtarzalny efekt wzmocniony jeszcze przez srebrzysto niebieskie zabarwienie igieł. Odmianę tę można posadzić wraz z innymi gatunkami drzew iglastych, choć w odpowiednio dużej odległości, sprawdzi się również w ogródkach skalnych i wszędzie tam, gdzie przyda się odrobina więcej blasku.

Niestety decydując się na tę odmianę należy pamiętać aby miejsce było w miarę możliwości dobrze osłonięte od wiatru, które zimą mogą trochę zaszkodzić roślinie. Najlepiej uprawa udaje się w cieplejszych rejonach kraju, jednak na wschodzie również można ją hodować pod warunkiem zabezpieczania na zimę przed mrozami. Jodła hiszpańska ‘Glauca’ preferuje gleby żyzne i wilgotne oraz ciepłe i słoneczne stanowiska.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jodła hiszpańska 'Glauca'
Twoja ocena