Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Wiśnia nippońska 'Ruby'

Prunus nipponica Ruby
32,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys.40-90 cm

Prunus nipponica 'Ruby'

Piękna wiśnia, z pokroju podobna do gatunku. Wyróżnia się kolorem kwiatów, które są białe z dość mocnym różowym nalotem lub całkiem różowe. W warunkach naszego kraju jest to zazwyczaj niewysoki krzew, rozgałęziony nisko nad ziemią na wiele równorzędnych pni. Osiąga 3 – 4 metry wysokości przy szerokości dochodzącej lub lekko przekraczającej 2 metry, kształt korony przypomina maczugę. Czasami, choć z reguły rzadko, można spotkać tę odmianę szczepioną na wysokiej podkładce. Wtedy drzewko będzie finalnie nieco wyższe i może zbudować nieznacznie szerszą koronę niż roślina szczepiona nisko nad ziemią. Posiada liście koloru ciemnozielonego, bardzo podobne do czereśni ptasiej, ale znacznie mniejsze, delikatnie błyszczące.

Krzew kwitnie bardzo obficie w kwietniu. Kwiaty, kiedy jeszcze zamknięte są w pąkach mają kolor ciemnoróżowy, po otworzeniu się kwiaty są białe, mocno zaróżowione, szczególnie na brzegach płatków. Kwitnienie nie jest jednak jedyną zaletą ozdobną tej rośliny, otóż jesienią jej liście przepięknie wybarwiają się na kolory od ciemnożółtego do krwistoczerwonego i pozostają w takim kolorze jeszcze długo przed opadnięciem. Wiśnia ta wymaga miejsc osłoniętych, ciepłych, gleby żyznej i wilgotnej oraz stanowiska słonecznego.

Jest całkowicie mrozoodporna i można ją sadzić na terenie całego kraju bez większych obaw o przemarznięcie, jedynie młode, małe sadzonki dla bezpieczeństwa lepiej okryć w przypadku większych mrozów. Ze względu na niewielkie wymiary oraz niezbyt duże tempo wzrostu świetnie nadaje się do małych ogrodów, może być sadzona także jako element klombów i wyższych rabat. Jej różowe kwiaty, pojawiające się w niebywałej ilości na gałązkach całego krzewu będą bez wątpienia zachwycać każdej wiosny.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój kulisty
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 2m do 3m
Docelowa wysokość od 3m do 5m
Barwa kwiatów różowe
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, parki
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią