Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Jarząb (Sorbus sognensis)

Sorbus sognensis
brak

Sorbus sognensis

25,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys. 60-80 cm

Sorbus sognensis Hedl. ex Sennikov
Bardzo rzadki gatunek występujący w południowo-zachodniej Norwegii, zagrożony wyginięciem w naturalnym stanowisku. Ujęty w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych (IUCN Red List), gdzie podaje się informację, że pozostało nie więcej niż 250, a możliwe że mniej niż 100 dorosłych egzemplarzy. Największym zagrożeniem dla gatunku jest zmniejszanie upraw i wypasu i wkraczanie na te tereny lasów, w których wzrost Sorbus sognensis jest niemożliwy ze względu na zbyt duże zacienienie.
Rośnie w formie krzewu lub małego drzewa, rzadko przekracza 6 m wysokości. Liście owalne, często mocno powcinane, ogonki liściowe i nerw główny często zabarwiony na czerwono. Kwiaty białe, drobne, z wyraźnie wyróżniającymi się czerwonymi pylnikami. Owoce są okrągłe i czerwone.
Rośnie na skrajach lasów oraz na klifach na płytkich, skalnych glebach. Przystosowany do trudnych warunków środowiska, sprawdza się na glebach ubogich, choć najlepiej rośnie w glebie żyznej i przepuszczalnej. Preferuje stanowiska słoneczne.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb (Sorbus sognensis)
Twoja ocena