Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Modrzew europejski

Larix decidua
12,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 70 -100 cm

Larix decidua

Jest to rodzima odmiana modrzewia występująca w Polsce obok Modrzewia Polskiego. Naturalnym obszarem występowania są Tatry, Góry Świętokrzyskie, Beskidy i Pieniny. Obecnie jest coraz rzadziej występującym gatunkiem polskich rezerwatów przyrody. Atrakcyjne drzewo, długowieczne ( alpejskie osiągają nawet 700 lat). Ma pokrój stożkowy, dość wąski. U straszych osobników kora różowawa pokryta głębokimi bruzdami. Gałęzie są luźno ułożone. Igły ma jasnozielone o długości około 4 centymetrów, miękkie, żółto-pomarańczowe jesienią i opadające na zimę co jest jednym z ciekawszych jego walorów. Na długopędach igły wyrastają pojedynczo natomiast na krótkopędach są gęsto skupione. Pędy maja kolor słomiany i lekko przewisający. Osiąga w optymalnych warunkach glebowych i temperaturowych wysokość do 40 metrów. Jest on odporny na niskie temperatury. Bardzo lubi miejsca słoneczne, o średnio żyznej, wilgotnej glebie. Nadaje się na wysokie żywopłoty. Aby uzyskać efekt żywopłotu należy sadzić go co 0, 5 metra. Dobrze znosi formowanie. Przycięcie go z góry spowoduje jego zagęszczenie. Stosowany jest jako gatunek domieszkowy w polskich lasach. Często mylony z modrzewiem japońskim. Można je rozróżnić po budowie szyszki. Łuski szyszki modrzewia japońskiego wyginają się na zewnątrz w porównaniu do europejskiego, którego łuska się nie wygina. Można z niego wykonywać dość ciekawe formy drzew bon-sai. Majestatycznie wygląda jako soliter na przykład na polanie. Często występuje w miejskich parkach. Bardzo dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza i niskie temperatury. Pomimo naturalnego występowania w terenach górskich ( powyżej 2500 m. n. p. m) bardzo dobrze znosi i przystosuje się do każdych warunków klimatycznych występujących w Polsce.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój stożkowy
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 2m do 3m
Docelowa wysokość od 5m do 10m
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, szpalery, żywopłoty, parki, rosnące pojedyńczo (soliter), nasadzenia naturalistycze
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, ozdobne szyszki