Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Winnik zmienny

Ampelopsis brevipedunculata
18,50 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys: 15-30

Ampelopsis brevipedunculata

Bujne pnącze, dorastające do 3 m długości przypominające pnącza winorośli. Liście są w zarysie sercowate, do 12 cm długie, zwykle 3 – 5 klapowe. Winnik zmienny ma bardzo różnorodne liście: mogą mieć głębokie zatoki, wcięcia, lub lekkie wcięcia, niewyraźne klapy. Brzegi są zawsze ząbkowane. Liście utrzymują się od marca aż do bardzo późnej jesieni. W drugiej połowie listopada przebarwiają się i opadają po silnych przymrozkach. Dla odmiany w marcu młode liście są czerwonofioletowe. W lipcu roślina wytwarza krótkie kwiatostany aby w sierpniu zacząć owocować. Owocem są kuliste, błyszczące kulki 6 – 8 mm zebrane w luźne grona. Są niezwykle dekoracyjne najpierw są jasnoniebieskie, lazurowe a z czasem stają się intensywnie fioletowe. Warto zaznaczyć że w jednym gronie dojrzewają one nierównomiernie, dzięki czemu grono składa się z kolorowych owocków. Owoce utrzymują się aż do końca listopada.

Uprawa i zastosowanie: Pnącze dobrze znosi mrozy. Wymaga stanowiska słonecznego, półcienistego i w miarę żyznej gleby. Idealnie nadaje się na altany, mury, pergole ogrodzenia i inne elementy architektury. Polecane na działki, ogrody przydomowe oraz do uprawy w donicach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, pnącze na pergole, pnącza na ogrodzenie, pojemniki
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Winnik zmienny
Twoja ocena