Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Lipa europejska 'Euchlora'

Tilia europaea (x) 'Euchlora'
brak


.

25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2,C3

Model: Wys. 30-90cm lub Forma Pienna Wys. 70-110cm

Tilia europaea (x) 'Euchlora'

Jest to wysokie drzewo o umiarkowanym tempie wzrostu, mogące osiągnąć od 15 do 20 m wysokości i około 10 m szerokości. Rozgałęzia się już bardzo nisko nad ziemią, a jej dolne pędy często zwisają sięgając nieraz samej ziemi. Jej korona jest bardzo gęsta, silnie rozgałęziona i bogato ulistniona, najczęściej w młodości cechuje się wyraźnym, stożkowym pokrojem, jednak osobniki starsze nie mają już tak regularnego pokroju i częściej jest on bardziej owalny niż stożkowy. Liście tej odmiany mają stosunkowo niewielkie rozmiary jeśli porównać je do rozmiarów całego drzewa, zwykle sięgają 10 cm długości i mają sercowaty kształt.

Przez większą część sezonu są zielone, jednak na jesieni przebarwiają się na kolor żółty. Lipa ‘Euchlora’ kwitnie w lipcu, kwiaty są pachnące i miododajne choć nie mają specjalnej wartości ozdobnej, jednak przywabiają do ogrodu liczne pożyteczne owady. Lipa ta nadaje się raczej do dużych ogrodów, ale ze względu na swoją odporność na zanieczyszczenia powietrza może być również sadzona w parkach i miejskich terenach zielonych, jest to również cenne drzewo alejowe. Jest w pełni mrozoodporna w naszych warunkach klimatycznych i nie sprawia żadnych problemów w uprawie. Preferuje żyzne lub przeciętne gleby ogrodowe o umiarkowanej wilgotności oraz stanowiska słoneczne lub półcieniste.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lipa europejska 'Euchlora'
Twoja ocena