Trzmielina Hamiltona 'Red Chief'

Euonymus hamiltonianus 'Red Chief'
Ocena:
18,00 zł
W magazynie
Wysyłkę rozpoczynamy od: 15 mar 2021

Wysokość sadzonki: 20 - 40 cm

Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Euonymus hamiltonianus 'Red Chief'

Bardzo atrakcyjna i ciekawa roślina, która może upiększyć każdy ogród, zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym.
Trzmielina Hamiltona ‘Red Chief’ dorasta zwykle do 2-3 m wysokości i podobnej szerokości. Tworzy regularny, szeroki krzew. Pędy zielone, z widocznymi korkowymi taśmami przebiegającymi wzdłuż pędów. Liście duże, skórzaste, ostro zakończone, opadające jesienią, ale wcześniej przepięknie przebarwiające się na żółto, pomarańczowo lub czerwono. Kwitnie wiosną, kwiaty kremowe, niepozorne, ładne, ale widoczne tylko z bliska. Bardzo dekoracyjne natomiast są owoce, które dojrzewają zwykle we wrześniu. Mają one postać różowych, pękatych torebek, które pękają i odsłaniają pomarańczowe nasiona. Łuski torebek nie opadają, ale utrzymują się w owocostanach i w połączeniu z barwą nasion dają niesamowicie barwny efekt.
Charakterystyczną cechą odmiany ‘Red Chief’ jest bardzo obfite owocowanie, dzięki czemu roślina jesienią staje się wybitnie dekoracyjna. 

Wymagania:
Niewymagająca i bardzo łatwa w utrzymaniu roślina, do dobrego wzrostu wymagająca jedynie dostatecznej wilgoci. Dobrze rośnie na każdej, w miarę żyznej glebie. Dobrze znosi spadki temperatur, niewrażliwa na silne wiatry. Z powodzeniem może być uprawiana zarówno w słońcu, jak i w cieniu. 

Zastosowanie:
Najlepszym miejscem do posadzenia trzmieliny Hamiltona ‘Red Chief’ będzie drugi plan rabaty. W wiosenne i letnie miesiące ciemna zieleń liści będzie doskonałym tłem dla niższych roślin o jasnych lub żółtych liściach. Natomiast jesienią, gdy dwubarwne owoce, a następnie przebarwiające się liście nabiorą spektakularnych kolorów, krzew z pewnością stanie się gwiazdą każdej kompozycji.
Polecany przede wszystkim do ogrodów naturalistycznych i leśnych, ale z powodzeniem może być sadzony także w miastach.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Trzmielina Hamiltona 'Red Chief'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Red Chief'
Nazwa łacińska Euonymus hamiltonianus
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik P11 – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Wysokość sadzonki 20 - 40 cm
Sposób rozmnażania sadzonki ukorzeniane
Pokrój wzniesiony
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Styl ogrodu duże ogrody, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody leśne
Zastosowanie nasadzenia naturalistycze, ogrody miejskie, ogrody przydomowe, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie, szpalery, zieleń publiczna, żywopłoty
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia las przy domu
Docelowa rozpiętość od 1 m do 1, 5m
Docelowa wysokość od 1 m do 2 m
Pochodzenie brak info
Kolor owoców pomarańczowe, różowe
Owoce rodzaj ozdobne
Pora owocowania jesień
Pora dojrzewania owoców sierpień, wrzesień
Rodzaj kwiatów pojedyncze
Barwa kwiatów beżowe
Pora kwitnienia wiosna
Barwa liści / igieł ciemnozielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra do -21°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe na żywopłoty
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, wielobarwność, błyszczące liście, przebarwiają się jesienią
Wysyłkę rozpoczynamy od: 15 mar 2021
Wysyłka marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad
Sprzedaż styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko