Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Trzmielina Fortune'a 'Country Gold'

Euonymus fortunei 'Country Gold'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
8,50 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Euonymus fortunei 'Country Gold'

Ładna i łatwa w uprawie odmiana trzmieliny pnącej, która posiada pięknie wybarwione, duże liście. Jest, tak jak większość odmian, należących do tego gatunku, rośliną zimozieloną. W kontekście ogrodnictwa oznacza to tyle, że jej walory ozdobne są prezentowane nie tylko w trakcie sezonu wegetacyjnego, ale również zimą! Posiada liść utrzymany w jasnych kolorach, jasna zieleń tworzy centrum liścia, otoczona jest przez nieregularne, wcinające się ku środkowi blaszki obrzeżenie koloru kremowobiałego. Dodatkowym atutem jest faktura liści – są one często fantazyjnie pofalowane, co z pewnością dodaje uroku, jednocześnie odróżnia mocno tę odmianę od innych o podobnym wybarwieniu.

Jest to pnącze dorastające do 2 -3 metrów wysokości, choć bez podpór będzie pełzać po powierzchni ziemi i tworzyć niewielkie, dochodzące do 50 cm zakrzewienia. Na takie dwa główne sposoby właśnie można tę odmianę uprawiać – jako niewielkie, zimozielone pnącze, dodające kolorytu miejscu, w którym rośnie, oraz jako roślinę okrywową, stosowaną głównie w lekkim ocienieniu, co sprzyja dobremu wybarwieniu liści. Nie jest to roślina wymagająca, rośnie dobrze nawet na słabszych glebach, choć na nieco żyźniejszych będzie z pewnością bujniejsza. Nie lubi przesychającego podłoża, w razie upałów więc należy ją obicie podlewać. W ogrodzie komponuje się świetnie na tle ciemnej zieleni roślin iglastych, a także niewysokich krzewów liściastych, także zimozielonych, takich jak rododendrony oraz kiścienie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój rozłożysty
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody miejskie, pnącza na ogrodzenie, pojemniki, zieleń publiczna, parki, pokrycie powierzchni i zadarnienie, zadarnienia
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu wolne
Docelowa rozpiętość od 0,5m do 1m
Docelowa wysokość od 2m do 3m
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł pstre, dwubarwne liście i obrzeżone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście, błyszczące liście, dekoracyjne liście / igły, przebarwiają się jesienią