Przedsprzedaż drzew i krzewów owocowych rozpoczęta

Twoje zamówienie wyślemy po 5 października 2021 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony jest od pogody i kolejności zamówień).
Pozostałe rośliny wysyłamy na bieżąco w ciągu 1-2 dni od poniedziałku do czwartku.

Świerk kłujący 'Glauca'

Picea pungens 'Glauca'
35,00 zł
W produkcji

Picea pungens 'Glauca'


Świerk kłujący to gatunek naturalnie występujący w Ameryce Północnej, gdzie powszechnie nazywany jest świerkiem niebieskim. Jest to drzewo występujące w górach, rośnie na wysokości nawet 3000 m n. p. m. ! Dorasta zazwyczaj do 20 – 25 metrów wysokości, choć w naturze może przekraczać 40 m. Wyróżnia się spośród świerków bardzo jasnymi, wręcz srebrzystymi igłami, które gęsto pokrywają jego pędy. Ze względu na tę właśnie cechę świerk ten jest bodajże najpopularniejszą rośliną ozdobną sadzoną w Polsce, którą można napotkać w niemal każdym ogrodzie! Świerk ten nie ma specjalnych wymagań glebowych, może rosnąć nawet na słabszych glebach, okresowo przesychających, choć umiarkowany poziom wilgotności w obrębie korzeni jest pożądany.

Naturalne populacje osobników tego gatunku zazwyczaj różnią się pokrojem oraz kolorem igieł, mogą być one blade, prawie zielone, sine ale także bardzo wysrebrzone. Jako że właśnie te najbardziej srebrzyste okazy są pożądane w celach ogrodniczych, w nomenklaturze ogrodniczej przyjęło się zaliczać pewną grupę najlepiej wybarwionych świerków do grupy glauca, co z łaciny znaczy siny, szary. W naszej ofercie również staramy się posiadać tylko te najbardziej wysrebrzone osobniki, które poddajemy selekcji. W ogrodzie najczęściej te świerki sadzone są blisko domu, często przed oknami, co jest niestety ewidentnym błędem planowania, ponieważ w ciągu kilku lat drzewo to urośnie na tyle, że zacznie zasłaniać widok z okna i zazwyczaj jest wtedy wycinane. W takiej sytuacji lepiej poradzić się szkółkarza i dobrać odmianę karłową, która maksymalnie osiąga 2 – 3 metry wysokości, w wyniku czego będziemy mogli cieszyć się pięknem tego gatunku bez obaw o zacienienie domu co najczęściej prowadzi do zawilgocenia ścian.

Prawidłowo świerk ten powinien rosnąć w miejscach o większej dostępnej przestrzeni, ładnie wygląda sadzony w grupach monogatunkowych. Jako pojedynczy osobnik nie jest to roślina nadająca się na soliter, ale właśnie taka grupa kilku – kilkunastu osobników sadzonych blisko siebie na otwartej polanie lub jej skraju to kanon, obowiązkowa część założeń parkowych oraz dużych ogrodów od wieków. Świerk ten także nadaje się do formowania szpalerów, gdzie blisko sadzone drzewa stworzą gęstą ścianę, pełniącą rolę wysokiego żywopłotu. Roślina całkowicie mrozoodporna oraz mało wymagająca, polecana do sadzenia na terenie całego kraju.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk kłujący 'Glauca'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Glauca'
Nazwa łacińska Picea pungens
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 1.80 kg
Pokrój rozłożysty
Wymagania słoneczne na słońce
Szczepienie szczepione na pniu
Styl ogrodu ogrody miejskie, małe ogrody, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne
Zastosowanie na bonsai, do formowania, do doniczki, ogrody przydomowe, pojemniki, rosnące pojedynczo (soliter), wrzosowiska, zieleń publiczna, żywopłoty
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia skalniak i mini ogród, balkony i donice, patio i pojemniki, rabaty
Pochodzenie brak info
Pora kwitnienia wiosna
Barwa liści / igieł szaro-niebieskie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne ciekawy pokrój
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko