Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Świerk kłujący 'Fat Albert'

Picea pungens 'Fat Albert'
32,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 10-40 cm

Picea pungens 'Fat Albert'

Bardzo popularna odmiana świerka kłującego, która wyróżnia się bardzo gęstą, zwartą sylwetką. Rośnie dość szybko w porównaniu z typowymi odmianami o gęstym rozgałęzieniu, jego przyrosty osiągają do 25-35 cm rocznie, jest to więc tempo porównywalne z gatunkiem. Może osiągać do 10 – 12 (15) metrów wysokości oraz 2 – 3 m szerokości u podstawy. Odmiana ta jest bardzo gęsta, z wiekiem nie ogołaca się od dołu i wygląda bardzo reprezentacyjnie. Igły tego świerka posiadają bardzo intensywne, srebrno-niebieskie wybarwienie, które utrzymuje swój kolor przez cały rok.

Świerk ten, podobnie jak gatunek nie ma specjalnych wymagań glebowych, dobrze rośnie także na glebach piaszczystych, przesychających okresowo w trakcie lata. Niestraszne mu zimowe mrozy! Jest więc to roślina bezpieczna, o którą nie musimy martwić się zimą nawet w obliczu bardzo niskich temperatur. W celu wykształcenia jak najbardziej równomiernej i harmonijnego pokroju, należy sadzić ten świerk w miejscach dobrze nasłonecznionych, jeśli jedna strona tego drzewa będzie znajdowała się w permanentnym cieniu, może ogołacać się i wyglądać nieciekawie. Podobnie zresztą jak drzewa sadzone w zacienieniu – przez jakiś okres mogą co prawda rosnąć ładnie i wykształcać gęste przyrosty, ale z wiekiem będą wyglądać coraz bardziej rachitycznie. Świerk ten polecany jest do średnich i dużych ogrodów, choć jako pojedynczo rosnący egzemplarz może sprawdzić się także w ogrodzie mniejszym. Ładnie wygląda sadzony w grupach, złożonych z osobników tej samej odmiany, ale jak najbardziej należy również budować klomby przy użyciu innych odmian świerków, których pojawia się ostatnio na rynku coraz więcej, a trzeba przyznać że cechy niektórych są naprawdę poruszające!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój rozłożysty
Stanowisko słoneczne
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7
Odporność na mrozy bardzo dobra
Walory ozdobne ciekawy pokrój