Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Świerk pospolity 'Pusch'

Picea abies 'Pusch'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
36,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Picea abies 'Pusch'

Wyjątkowa odmiana wyselekcjonowana z czarciej miotły na odmianie świerku pospolitego ‘Acrocona’. Jest to odmiana karłowa o powolnym tempie wzrostu, około 3- 6 cm na rok, osobniki 10 letnie mierzą sobie zwykle około 30 cm wysokości i 60 cm szerokości. Początkowo pokrój rośliny jest płaskokulisty, potem stopniowo się wypiętrza i przybiera kształt szeroko stożkowy, zwykle nieregularny. Igły tej odmiany są ostro zakończone, krótkie i zielone, ułożone promieniście na pędach.

Największą ozdobą tego świerka są jednak zdecydowanie pojawiające się już u młodych roślin na końcach pędów szyszki. Są one drobne, długości około 2-3 cm, w początkowym okresie przez kilka tygodni posiadają ładne, czerwone zabarwienie, wspaniale kontrastujące z zieloną barwą igieł, później szyszki stopniowo zielenieją, aż w końcu na jesieni stają się brązowe, jednak przez cały ten okres są niezwykle ozdobne, a co najważniejsze pojawiają się każdego roku. Warto więc posadzić tę odmianę w wyeksponowanym miejscu aby szyszki były dobrze widoczne.

W handlu znajdują się głównie okazy zaszczepione na niewysokim pieńku poniżej 1 m wysokości, gdyż w takiej właśnie postaci cała roślina najlepiej się prezentuje, a szyszki są najlepiej wyeksponowane. Ze względu na nieduże wymagania co do gleby można go posadzić zarówno na rabatach w ogródkach przydomowych jak i w ogródkach skalnych. Najlepiej rośnie na glebach piaszczysto-gliniastych, umiarkowanie wilgotnych i lekko kwaśnych, w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych. Jest całkowicie mrozoodporny.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.000000
Pokrój poduszkowaty
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, doniczki
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu wolne
Docelowa rozpiętość od 0,5m do 1m
Docelowa wysokość od 0,2m do 0,5m
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły, ozdobne szyszki, gęste i wiecznie zielone