Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Świerk pospolity 'Pusch'

Picea abies 'Pusch'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
36,00 zł

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników.

Picea abies 'Pusch'

Wyjątkowa odmiana wyselekcjonowana z czarciej miotły na odmianie świerku pospolitego ‘Acrocona’. Jest to odmiana karłowa o powolnym tempie wzrostu, około 3- 6 cm na rok, osobniki 10 letnie mierzą sobie zwykle około 30 cm wysokości i 60 cm szerokości. Początkowo pokrój rośliny jest płaskokulisty, potem stopniowo się wypiętrza i przybiera kształt szeroko stożkowy, zwykle nieregularny. Igły tej odmiany są ostro zakończone, krótkie i zielone, ułożone promieniście na pędach.

Największą ozdobą tego świerka są jednak zdecydowanie pojawiające się już u młodych roślin na końcach pędów szyszki. Są one drobne, długości około 2-3 cm, w początkowym okresie przez kilka tygodni posiadają ładne, czerwone zabarwienie, wspaniale kontrastujące z zieloną barwą igieł, później szyszki stopniowo zielenieją, aż w końcu na jesieni stają się brązowe, jednak przez cały ten okres są niezwykle ozdobne, a co najważniejsze pojawiają się każdego roku. Warto więc posadzić tę odmianę w wyeksponowanym miejscu aby szyszki były dobrze widoczne.

W handlu znajdują się głównie okazy zaszczepione na niewysokim pieńku poniżej 1 m wysokości, gdyż w takiej właśnie postaci cała roślina najlepiej się prezentuje, a szyszki są najlepiej wyeksponowane. Ze względu na nieduże wymagania co do gleby można go posadzić zarówno na rabatach w ogródkach przydomowych jak i w ogródkach skalnych. Najlepiej rośnie na glebach piaszczysto-gliniastych, umiarkowanie wilgotnych i lekko kwaśnych, w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych. Jest całkowicie mrozoodporny.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Typ rośliny krzewy iglaste
Pokrój poduszkowaty
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 0,5m do 1 m
Docelowa wysokość od 0,2m do 0,5m
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie do ogrodów przydomowych, ogrody skalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, doniczki
Walory ozdobne zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły, ozdobne szyszki, gęste i wiecznie zielone