Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Świerk pospolity 'Pusch'

Picea abies 'Pusch'
36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C5

Model: Wys.15 - 20 cm lub forma pienna 160 cm (odbiór osobisty)

Picea abies 'Pusch'

Wyjątkowa odmiana wyselekcjonowana z czarciej miotły na odmianie świerku pospolitego ‘Acrocona’. Jest to odmiana karłowa o powolnym tempie wzrostu, około 3- 6 cm na rok, osobniki 10 letnie mierzą sobie zwykle około 30 cm wysokości i 60 cm szerokości. Początkowo pokrój rośliny jest płaskokulisty, potem stopniowo się wypiętrza i przybiera kształt szeroko stożkowy, zwykle nieregularny. Igły tej odmiany są ostro zakończone, krótkie i zielone, ułożone promieniście na pędach.

Największą ozdobą tego świerka są jednak zdecydowanie pojawiające się już u młodych roślin na końcach pędów szyszki. Są one drobne, długości około 2-3 cm, w początkowym okresie przez kilka tygodni posiadają ładne, czerwone zabarwienie, wspaniale kontrastujące z zieloną barwą igieł, później szyszki stopniowo zielenieją, aż w końcu na jesieni stają się brązowe, jednak przez cały ten okres są niezwykle ozdobne, a co najważniejsze pojawiają się każdego roku. Warto więc posadzić tę odmianę w wyeksponowanym miejscu aby szyszki były dobrze widoczne.

W handlu znajdują się głównie okazy zaszczepione na niewysokim pieńku poniżej 1 m wysokości, gdyż w takiej właśnie postaci cała roślina najlepiej się prezentuje, a szyszki są najlepiej wyeksponowane. Ze względu na nieduże wymagania co do gleby można go posadzić zarówno na rabatach w ogródkach przydomowych jak i w ogródkach skalnych. Najlepiej rośnie na glebach piaszczysto-gliniastych, umiarkowanie wilgotnych i lekko kwaśnych, w miejscach słonecznych lub lekko zacienionych. Jest całkowicie mrozoodporny.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, doniczki
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk pospolity 'Pusch'
Twoja ocena