Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wejmutka 'Louie'

Pinus strobus 'Louie'
36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2; C3

Model: Wys. 15-60 cm

Pinus strobus 'Louie'

Bardzo ładna odmiana wejmutki. Wyróżnia się zielonkawożółtymi igłami w sezonie, czyli od wiosny do jesieni. Wraz ze spadkiem temperatur jednak igły tej odmiany zaczynają wybarwiać się na coraz bardziej intensywny kolor cytrynowy, apogeum osiągając w okolicach grudnia oraz stycznia. Stan taki trwa do momentu wypuszczenia nowych przyrostów wiosną i czyni tę odmianę jednym z niewielu rozświetlających aspektów ogrodu w tym ponurym okresie, jakim jest zima. Rośnie wolno w młodości, utrzymując często lekko kulistą formę, ale osobniki zawsze dążą do wykształcenia stożkowate, zbitej sylwetki. Po przekroczeniu wysokości 50 – 80 cm wzrost przyspiesza, a rocznie może osiągać 10 – 25 cm. Odmiana ta jest odporna na poparzenia słoneczne, można ją z powodzeniem sadzić w miejscach w pełni nasłonecznionych.

Do dobrego wzrostu wymaga przynajmniej średnio żyznych gleb, umiarkowanie wilgotnych i nie przesychających – wejmutka w przeciwieństwie do sosny pospolitej nie jest aż tak odporna na warunki deficytu wody. Uroku dodają jej igły, zebrane po 5 w pęczku, przez co wydaje się, że jest ich po prostu więcej. W dotyku typowe dla wejmutek – delikatne i miękkie, czym zdecydowanie różnią się od większości sosen. W ogrodzie warto sadzić ją w ciemniejszych pod względem roślinności zakątkach, które będzie rozświetlać nie tylko zimą, ale również w sezonie, kiedy mimo zzielenienia igieł stale widoczny na nich jest złotawy poblask. Współgra z odmianami o ciemnej zieleni igieł, w sprzyjających warunkach można sadzić ją również z niebieskimi odmianami świerku kłującego lub jodły górskiej. Zasadniczo w pełni mrozoodporna, nie powinna cierpieć nawet od silnych mrozów.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wejmutka 'Louie'
Twoja ocena