Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna giętka 'Pygmaea'

Pinus flexilis 'Pygmaea'
36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2; C3

Model: Wys. 20 - 35 cm

Pinus flexilis 'Pygmaea'

Karłowa wersja sosny giętkiej, posiadająca wszystkie jej charakterystyczne cechy ozdobne, jednocześnie rosnąca do o wiele mniejszych rozmiarów. Po 10 latach jeśli roślina nie wykształci wyraźnego przewodnika, będzie miała tylko około 1 metra wysokości i podobnie szerokości. Jeśli zaś przewodnik zostanie wyprowadzony, to w tym samym czasie będzie niewiele większa, ale jej pokrój będzie raczej pionowy, a nie poduszkowaty, jak w pierwszym przypadku. Sosna ta przyrasta rocznie 5 – 15 cm, młode osobniki mają zazwyczaj wolne tempo wzrostu, po kilku latach przyspieszają, aby po osiągnięciu wysokości 1 – 2 metrów ponownie zwolnić. Główną ozdobą tej odmiany są zielonkawe igły posiadające niebieskawy nalot, charakterystyczny zresztą dla gatunku.

Dodatkowo dzięki ograniczonym rozmiarom docelowym można ją bez przeszkód sadzić w mniejszych ogrodach. Jest to roślina o niewysokich wymaganiach glebowych, choć nie powinna rosnąć na skrajnie słabych glebach (mimo iż inne sosny na takich stanowiskach sobie radzą). Warto młode sadzonki osłaniać w wypadku silnych mrozów, szczególnie podczas bezśnieżnych okresów. Do dobrego wzrostu wymaga stanowisk słonecznych, choć w półcieniu również nieźle sobie radzi – nie powinna tracić na uroku. W ogrodzie warto sadzić ją w nieco luźniejszych kompozycjach, w średnim piętrze nasadzenia. Komponuje się dobrze z klasycznymi aranżacjami, bez krzykliwych kolorów, razem z odmianami świerka pospolitego oraz kłującego, także z różnymi jodłami. Pod względem mrozoodporności problemy może mieć jedynie przy niekorzystnym splocie warunków pogodowych, ale i to tyczy się raczej najchłodniejszych miejsc w Polsce.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna giętka 'Pygmaea'
Twoja ocena