Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Zundert'

Pinus mugo 'Zundert'
42,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3, C2

Model: Wys. 20-45 cm

Pinus mugo 'Zundert'

Wspaniale wybarwiająca się odmiana kosodrzewiny, wyselekcjonowana w Holandii około 1987 roku. Jest to nieduży, rozłożysty krzew o powolnym tempie wzrostu, dorastający w przeciągu 10 lat do około 1m średnicy. Docelowo po wielu latach może dorosnąć do 1, 5 – 2 m. Jej pokrój jest zbliżony do kulistego, jednak bardzo nieregularny, początkowo u młodych roślin dość luźny, później stopniowo się zagęszcza. Największą ozdobą tej odmiany są długie, kłujce igły, zebrane po dwie i rozmieszczone promieniście dookoła pędów. W trakcie wiosny i lata mają one jasnozielony kolor, jednak tuż po pierwszych przymrozkach na jesieni zmieniają barwę na jasno złotą, która utrzymuje się aż do wiosny.

Dzięki temu sosna ta jest prawdziwą ozdobą szczególnie zimą, kiedy w ogrodach niewiele jest takich słonecznych akcentów. Sosna ta może znaleźć zastosowanie w ogródkach skalnych, szczególnie w połączeniu z innymi niskimi iglakami o odmiennym zabarwieniu. Na rabatach tworzy ciekawe zestawienia w połączeniu z wysokimi trawami lub wrzosami. Może być również przez długi czas hodowana w pojemniku. Jest to odmiana, która może być hodowana nawet przez niezbyt wprawnego ogrodnika, gdyż jest bardzo odporna na susze i zanieczyszczenia, nie ma też specjalnych wymagań względem warunków uprawy. Toleruje podłoża zarówno żyzne jak i jałowe, piaszczyste, najlepiej umiarkowanie wilgotne, byle nie podmokłe. Najlepiej rośnie i wybarwia się na stanowiska ciepłych i słonecznych. Jest ponadto rośliną o całkowitej mrozoodporności.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Zundert'
Twoja ocena