Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Sosna pospolita 'Globosa'

Pinus sylvestris 'Globosa'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pinus sylvestris 'Globosa'

Bardzo rzadka, kulista odmiana sosny pospolitej. Rośnie wolno, wykształcając już w młodości równy, kulisty pokrój, który wraz z wiekiem, szczególnie u osobników uprawianych przez 2 -3 dekady zaczyna czasami ulegać lekkim deformacjom, przyjmując rozmiary rzędu 1, 5 – 2, 5 metra wysokości i tyle samo szerokości. Jest to odmiana podobna pod względem rozmiarów docelowych do ‘Watereri’, ale posiada bardziej równomierną i proporcjonalną, owalną koronę, rośnie też wyraźnie wolniej. Nadaje się zdecydowanie do małych ogrodów do budowy bezobsługowych kompozycji, które będą zdobić niezmiennie przez wiele lat, a nawet dekad.

Świetnie współgra z mniejszymi odmianami posadzonymi na jej tle, szczególnie wybarwiającymi się na różne kolory w trakcie roku oraz posiadającymi ciekawe i nietypowe jak na iglaki formy wzrostowe (np. sosna pospolita ‘Hillside Creeper’). Jak przystało na sosnę, urośnie dobrze nawet na słabej glebie, o niskim poziomie wilgotności. Do szczęścia potrzeba jej jedynie odpowiednio słonecznego stanowiska, w cieniu będzie słabowita i rachityczna. Sosnę tę można lekko przycinać, podkreślając jej pokrój, dzięki czemu zagęści się jeszcze mocniej, choć nie jest to konieczne, ponieważ sama w sobie stanowi ciekawą i można nawet rzec unikatową odmianę. W większych ogrodach, bądź parkach może rosnąć samotnie lub, co lepiej wygląda, w niewielkich grupach, ale tak aby osobniki nie stykały się ze sobą. W pierwszych latach po nasadzeniu może nie będzie to wyglądać imponująco, ale po paru sezonach uzyskamy naprawdę rzadki i klasyczny wygląd takiej aranżacji.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój rozłożysty
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, szpalery, wrzosowiska, żywopłoty, parki, doniczki
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , na żywopłoty wysokie, rośliny energetyczne, gleby suche zadrzewienie
Walory ozdobne zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy