Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna pospolita 'Globosa'

Pinus sylvestris 'Globosa'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 35-60cm

Pinus sylvestris 'Globosa'

Bardzo rzadka, kulista odmiana sosny pospolitej. Rośnie wolno, wykształcając już w młodości równy, kulisty pokrój, który wraz z wiekiem, szczególnie u osobników uprawianych przez 2 -3 dekady zaczyna czasami ulegać lekkim deformacjom, przyjmując rozmiary rzędu 1, 5 – 2, 5 metra wysokości i tyle samo szerokości. Jest to odmiana podobna pod względem rozmiarów docelowych do ‘Watereri’, ale posiada bardziej równomierną i proporcjonalną, owalną koronę, rośnie też wyraźnie wolniej. Nadaje się zdecydowanie do małych ogrodów do budowy bezobsługowych kompozycji, które będą zdobić niezmiennie przez wiele lat, a nawet dekad.

Świetnie współgra z mniejszymi odmianami posadzonymi na jej tle, szczególnie wybarwiającymi się na różne kolory w trakcie roku oraz posiadającymi ciekawe i nietypowe jak na iglaki formy wzrostowe (np. sosna pospolita ‘Hillside Creeper’). Jak przystało na sosnę, urośnie dobrze nawet na słabej glebie, o niskim poziomie wilgotności. Do szczęścia potrzeba jej jedynie odpowiednio słonecznego stanowiska, w cieniu będzie słabowita i rachityczna. Sosnę tę można lekko przycinać, podkreślając jej pokrój, dzięki czemu zagęści się jeszcze mocniej, choć nie jest to konieczne, ponieważ sama w sobie stanowi ciekawą i można nawet rzec unikatową odmianę. W większych ogrodach, bądź parkach może rosnąć samotnie lub, co lepiej wygląda, w niewielkich grupach, ale tak aby osobniki nie stykały się ze sobą. W pierwszych latach po nasadzeniu może nie będzie to wyglądać imponująco, ale po paru sezonach uzyskamy naprawdę rzadki i klasyczny wygląd takiej aranżacji.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna pospolita 'Globosa'
Twoja ocena