Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Na kolenou'

Pinus x pseudopumilio 'Na kolenou'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 20-40 cm

Pinus x pseudopumilio 'Na kolenou' (Pinus mugo x Pinus mugo ssp. rotundata)

Bardzo młoda, karłowa odmiana sosny górskiej, która dopiero zaczyna zdobywać popularność. Jest to czarcia miotła, o bardzo niskim tempie wzrostu, rocznie może przyrastać jedynie 2 – 3 cm, tworząc bardzo zwartą i zbitą kulę. W szkółkach można spotkać ją szczepioną nisko przy ziemi oraz na wyższym pieńku. W pierwszym przypadku będzie rosła jako gęsta kula niejako usadowiona na powierzchni gruntu i sprawdzi się na brzegach nasadzeń, tak aby inne, szybciej rosnące odmiany jej nie zagłuszyły. W przypadku drugim, szczepiona nieco wyżej utworzy piękną i gęstą formę kulistą, pod którą będzie można na przykład posadzić jałowce nisko płożące czy wrzosy.

Wymagania tej sosny czynią ją wręcz uniwersalną rośliną, będzie rosła na szerokim spektrum gleb, także na glebach nieurodzajnych i piaszczystych. Mimo jej dużych możliwości do adaptowania się w nieciekawym miejscu warto pamiętać aby raz – dwa razy w roku nawieźć delikatnie glebę w okolicy korzeni, pozwoli to na zdecydowanie ciekawsze wybarwienie igieł, które typowo dla tej odmiany jest jasnozielone. Pod względem mrozoodporności nadaje się do sadzenia na terenie całego kraju, nie ma potrzeby okrywania nawet małych sadzonek. Mimo iż jest to obecnie roślina, będąca w kręgu zainteresowań głównie kolekcjonerów, to raczej pewne jest, że w niedługim czasie zacznie ona gościć szerzej w typowych ogrodach przydomowych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Na kolenou'
Twoja ocena