Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Pęcherznica główkowa 'Tilden Park'

Physocarpus capitatus 'Tilden Park'
14,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 40-50 cm

Physocarpus capitatus 'Tilden Park'

Odmiana pęcherznicy główkowej, charakteryzująca się poziomym wzrostem. Ze względu na charakter wzrostu świetnie nadaje się do stosowania jako roślina okrywowa, co dla gatunku pęcherznic jest dość nietypowe. Rośnie dość szybko, pędy pokładają się po ziemi, tworząc bardzo szybko spójny i szczelny zielony dywan, który wiosną pokrywają ładne, śnieżnobiałe, kuliste kwiatostany. Krzew może dochodzić do 20 – 30 cm wysokości oraz osiągać powyżej 1 metra średnicy. Podobnie jak pęchernice kalinolistne nie posiada wygórowanych wymagań glebowych, może rosnąć nawet na bardzo słabych glebach i nie odbija się to wyraźnie na bujności krzewu. Stanowiska lekko ocienione lub w pełnym nasłonecznieniu to najlepsze miejsca dla tej odmiany.

Forma w jakiej rośnie predestynuje tę roślinę do pełnienia funkcji okrywowej w ogrodach oraz parkach, także miejskich. Niewielka ilość krzewów już po jednym, dwóch sezonach wytworzy istny zielony dywan, który nie tylko zakryje spore fragmenty gruntu, ale także będzie prezentował się bardzo ładnie. W trakcie sezonu roślina ta nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów, jeśli jednak jest sadzona w słabej glebie wskazane jest jej nawiezienie przynajmniej w pierwszym sezonie wzrostu, aby prędko rozpoczęła bujny wzrost. Mrozoodporność pozwala na uprawę nawet w najchłodniejszych regionach kraju bez obaw o przemarzanie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pęcherznica główkowa 'Tilden Park'
Twoja ocena