Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Pęcherznica kalinolistna 'Center Glow'

Physocarpus opulifolius 'Center Glow'
8,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 40-50 cm

Physocarpus opulifolius 'Center Glow'

Jedna z ciekawszych odmian, która posiada świeże przyrosty zielono pomarańczowe, starsze liście wybarwiają się stopniowo do ciemnej purpury. Pod względem pewnego zróżnicowania kolorystycznego trochę podobna do odmiany ‘Summer Wine’, różni się jednak oferowaną paletą barw. Rośnie dynamicznie, co jest charakterystyczne dla pęcherznic, dość prędko osiąga docelową wysokość, wynoszącą do 1, 5 – 2 metrów. Krzew formuje pokrój kulisty, gęsty. W celu uzyskania najlepszego wybarwienia liści trzeba sadzić tę roślinę w pełnym słońcu, w zacienieniu liście zwyczajnie zzielenieją.

Dobrze krzew jest radykalnie ciąć przed rozpoczęciem wegetacji co parę sezonów (można oczywiście robić to co roku), doprowadzi to do odmłodzenia rośliny, a świeże i niezwykle bujne przyrosty w ciągu jednego roku utworzą ładny i całkiem spory krzew. Roślina może rosnąć na słabych glebach, dobrze sprawdza się w miejscach, gdzie inne gatunki nie wytrzymują warunków siedliskowych. Polecana na piaszczyste gleby, które okresowo przesychają. W ogrodzie sprawdzi się do budowania mieszanych klombów, wraz z jaśminowcami, krzewuszkami oraz berberysami stworzą naprawdę niezwykłą grę barw i zazielenią miejsca dotąd trudne do zagospodarowania. Roślina całkiem mrozoodporna, nie wymaga nawożenia, w związku z czym polecana jest często do nasadzeń miejskich.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pęcherznica kalinolistna 'Center Glow'
Twoja ocena