Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Pęcherznica (Physocarpus malvaceus)

Physocarpus malvaceus
brak

Physocarpus malvaceus

22,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys. 70-130cm

Physocarpus malvaceus (Greene) Kuntze
Gatunek pochodzący z zachodniej Ameryki Północnej. Krzew dorastający do 2 m wysokości, intensywnie rosnący i rozrastający się, często tworzy gęste zarośla. Starsze pędy o strzępiącej się korze. Liście klapowane, ząbkowane, ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na czerwonobrązowo. Wiosną na krzewie pojawiają się baldachowate, półkoliste, niewielkie kwiatostany złożone z kilkunastu drobnych, białych kwiatów z długimi pylnikami, dającymi efekt puszystości. Później w miejsce kwiatów rozwijają się owoce w postaci mieszków.
W naturze rośnie w lasach i zaroślach. Uważana za gatunek pionierski, zasiedlające tereny zniszczone np. przez pożary. Bardzo ekspansywna, czasem niepożądana, ponieważ zagłusza siewki szlachetniejszych roślin, zakłócając naturalną sukcesję, która zwykle zachodzi samoistnie po wycince drzew lub pożarze lasów. Ze względu na niskie wymagania i łatwe rozprzestrzenianie się, doskonale nadaje się do nasadzeń w miejscach trudnych, mniej eksponowanych, zaniedbanych, jako roślina szybko tworząca ścianę ładnej zieleni. Nie jest polecana do małych ogrodów oraz do nasadzeń w sąsiedztwie roślin o mniej dynamicznym wzroście.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pęcherznica (Physocarpus malvaceus)
Twoja ocena