Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Lipa Oliviera

Tilia olivieri
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3, C5

Model: Wys.55-180cm

Tilia olivieri Szyszyll.

Okazałe drzewo porastające naturalnie tereny środkowych Chin. Cechuje się umiarkowanym, ale zadowalającym tempem wzrostu, a docelowo może osiągnąć około 15 m wysokości i około 10 m szerokości. Lipa ta rozgałęzia się już bardzo nisko nad ziemią i już od młodości ma owalny lub jajowaty kształt, czasem trochę nieregularny u starszych drzew. Korona jest mocno rozgałęziona i gęsta, a pędy boczne na końcach delikatnie się obwieszają, nadają tej lipie bardzo ciekawy wygląd. Liście są podobne jak u innych gatunków lip, sercowate, ostro i wyraźnie piłkowane na brzegach, o lśniącej powierzchni, wiosną są jasnozielone, latem ciemnieją, a jesienią z kolei przebarwiają się na ciemnożółty kolor.

Dzięki temu oraz atrakcyjnemu pokrojowi lipa Oliviera jak najbardziej może być sadzona pojedynczo jako główna atrakcja nasadzeń krajobrazowych lub w ogrodach naturalistycznych. Jest to również znakomite drzewo alejowe oraz doskonały materiał na szpalery czy do nasadzeń w parkach lub zieleni miejskiej. Lipa Oliviera kwitnie na przełomie czerwca i lipca, kwiaty są dość niepozorne, drobne i żółte, jednak wydzielają bardzo aromatyczny zapach i są miododajne, dzięki czemu przywabiają całe rzesze pszczół. Niestety lipa ta nie jest całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie i zaleca się sadzenie raczej w cieplejszych, zachodnich rejonach kraju, a w młodości okrywanie za pomocą kopczyka liści lub agrowłókniny. Najlepiej rośnie na glebach umiarkowanie żyznych i wilgotnych, na stanowiskach słonecznych lub w półcieniu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lipa Oliviera
Twoja ocena