Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Klon pospolity 'Laciniatum'

Acer platanoides 'Laciniatum'
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C5

Model: Wys. Forma Pienna 120- 140 cm

Acer platanoides 'Laciniatum'

Bardzo oryginalna odmiana klonu pospolitego, posiadająca niezwykle głęboko powcinane liście! Klon ten rośnie drzewiasto, osiąga zazwyczaj po wielu latach do 8 – 10 metrów wysokości, szerokość korony zaś może dochodzić do 5 – 6 metrów. Ogólnie wiele zależy od tego jak drzewo będziemy prowadzić, jest to typowy klon więc możemy go spokojnie podkrzesać, w ten sposób regulując wysokość położenia korony drzewa. W młodości rośnie bardzo dynamicznie, nie osiąga z reguły jednak przyrostów tak imponujących do jakich jest zdolny klon pospolity, a po osiągnięciu wysokości 4 – 5 metrów przyrosty są znacznie wolniejsze, wtedy też zaczyna się formować kulisto – jajowata korona tego drzewa.

Wymagania są identyczne jak dla gatunku, gdyż zarówno specyfika wzrostu, jak i wymagania świetlne są zbliżone. Fakt dodatkowo ułatwia sposób rozmnażania tej odmiany – jest ona szczepiona na klonie pospolitym – dzięki temu drzewko będzie dobrze rosło nawet na słabych, ubogich glebach. W ogrodzie trzeba koniecznie przeznaczyć na to drzewo więcej miejsca, nie ma co liczyć na to że regularnym przycinaniem zdołamy utrzymać roślinę w ryzach – przycięty, nawet radykalnie będzie po prostu co roku mocniej odbijał! Polecany dla miłośników roślin, koneserów, chcących mieć w ogrodzie roślinę, która na pierwszy rzut oka co prawda nie rzuca się w oczy ale przy bliższym kontakcie może naprawdę zadziwić!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Klon pospolity 'Laciniatum'
Twoja ocena