Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Klon polny

Acer campestre
8,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5 P11

Model: Wys.15-70cm

Acer campestre

Drzewo o wysokości do 10 metrów pochodzące z Europy środkowej i południowej, Kaukazu oraz Azji Mniejszej. Kora delikatnie spękana. Liście głównie 3-klapowe choć czasami 5-klapowe. Liście ciemnozielone na jesieni przebarwiają się na żółto. Ogonki liściowe zawierają sok mleczny. Kwiaty zielonkawe i niepozorne, zebrane w baldachogronach. Ukazują się po rozwoju liści. Skrzydlaki ustawione pod kątem 180 stopni. Mało wymagający, odporny na trudne warunki (zapylenie i zanieczyszczenie powietrza), dobrze znosi suszę, odporny na choroby i szkodniki. Rośnie zarówno na stanowiskach słonecznych jak i zacienionych. Sadzony, rośnie na większości, ale w naturze preferuje gleby świeże, przepuszczalne, o odczynie zasadowym.

Zastosowanie : ze względu na wolny wzrost i tworzenie zwartych koron bardzo dobry gatunek do obsadzania wąskich ulic. Od wieków używany na formowane żywopłotny podobnie jak grab czy lipa.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Klon polny
Twoja ocena