Klon jesionolistny 'Flamingo'

Acer negundo 'Flamingo'
30,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5, C2, C3, C5

Model: Wys. 40-150 cm

Acer negundo 'Flamingo'

Odmiana klonu z lat 80-tych, o liściach białopstrych (biało-zielone plamy). Wiosną liście są różowawe, latem stają się zielonkawe a jesienią żółte. Pochodzi od odmiany 'Variegatum'. Drzewo dorasta do 5 m po ok. 10 latach, zaś w wieku 25 lat osiąga 15 m wysokości.

Zastosowanie: Jest tolerancyjna wobec gleby: może rosnąć na glebach kwaśnych i alkalicznych, suchych oraz mokrych. Nadaje się również na tereny nadmorskie. Wymaga stanowiska słonecznego. Polecany jako drzewo kontrastowe w zarówno w małych ogrodach jak i parkach.

Ciekawostki: Białe zabarwienie liści spotyka się u różnych gatunków roślin. Białe plamy powstają kiedy w komórki liścia nie produkują zielonego barwnika – chlorofilu. Liście całkowicie białe pojawiają się rzadko, ponieważ nie mogą rosnąc samodzielnie (czerpią soki z innych części rośliny). Najczęściej liście są mozaiką plam zielonych i białych, a także całej gamy odcieni zieleni – takie liście są jak najbardziej zdolne do życia. Wszystkie odmiany pstre są dekoracyjne i wolno rosnące.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Klon jesionolistny 'Flamingo'
Twoja ocena