Lilak drobnolistny 'Josée'

Syringa microphylla 'Josée'
brak

Syringa microphylla 'Josée'

14,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2

Model: Wys. 20-50 cm

Syringa microphylla 'Josée'
Odmiana wyhodowana przez Francuza Georgesa Morela w 1960 r. , na rynku obecna od 1974 r. Jest to niewysoki (1, 5-2 m) krzew o kulistym, zwartym pokroju, bardzo gęsto ulistniony. Kwitnie bardzo obficie na przełomie maja i czerwca. Kwiaty różowofioletowe, pięknie pachnące, zebrane w krótkie, gęste wiechy. Co ciekawe, późnym latem i jesienią 'Josée' często powtarza kwitnienie. Pojawiające się wówczas na pędach kwiaty, choć mniej liczne niż w pierwszym rzucie, stanowią atrakcję jesiennego ogrodu.
Odmiana niewymagająca co do gleby, źle reaguje jedynie na gleby zbyt lekkie, suche lub podmokłe. Preferuje odczyn obojętny lub lekko zasadowy, ale w zasadzie rośnie bez uszczerbków także na glebach lekko kwaśnych. Najbardziej odpowiednie dla lilaka drobnolistnego 'Josée' jest stanowisko słoneczne. W półcieniu może rosnąć równie dobrze, jednak należy liczyć się ze słabszym kwitnieniem. Ścinanie kwiatostanów po przekwitnieniu wpływa na poprawę kwitnienia jesiennego. Dobrze znosi warunki miejskie oraz okresy suszy, jedynie niedobór wody wiosną, w okresie wiązania pąków i kwitnienia może wpłynąć negatywnie i znacznie ograniczyć ilość i dekoracyjność kwiatów, a także przyspieszyć przekwitanie.
Syringa microphylla 'Josée', ze względu na niewielkie rozmiary szczególnie nadaje się do mniejszych ogrodów, a także do nasadzeń w ograniczonej objętości gleby, np. w donicach, na klombach lub w większych skalniakach. Pięknie wygląda krzew rosnący pojedynczo, ale jeszcze lepsze wrażenie robi grupa tych krzewów posadzona w formie nieformowanego żywopłotu, np. w granicy ogrodu czy posesji.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lilak drobnolistny 'Josée'
Twoja ocena