Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Lilak drobnolistny 'Josée'

Syringa microphylla 'Josée'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
14,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Syringa microphylla 'Josée'
Odmiana wyhodowana przez Francuza Georgesa Morela w 1960 r. , na rynku obecna od 1974 r. Jest to niewysoki (1, 5-2 m) krzew o kulistym, zwartym pokroju, bardzo gęsto ulistniony. Kwitnie bardzo obficie na przełomie maja i czerwca. Kwiaty różowofioletowe, pięknie pachnące, zebrane w krótkie, gęste wiechy. Co ciekawe, późnym latem i jesienią 'Josée' często powtarza kwitnienie. Pojawiające się wówczas na pędach kwiaty, choć mniej liczne niż w pierwszym rzucie, stanowią atrakcję jesiennego ogrodu.
Odmiana niewymagająca co do gleby, źle reaguje jedynie na gleby zbyt lekkie, suche lub podmokłe. Preferuje odczyn obojętny lub lekko zasadowy, ale w zasadzie rośnie bez uszczerbków także na glebach lekko kwaśnych. Najbardziej odpowiednie dla lilaka drobnolistnego 'Josée' jest stanowisko słoneczne. W półcieniu może rosnąć równie dobrze, jednak należy liczyć się ze słabszym kwitnieniem. Ścinanie kwiatostanów po przekwitnieniu wpływa na poprawę kwitnienia jesiennego. Dobrze znosi warunki miejskie oraz okresy suszy, jedynie niedobór wody wiosną, w okresie wiązania pąków i kwitnienia może wpłynąć negatywnie i znacznie ograniczyć ilość i dekoracyjność kwiatów, a także przyspieszyć przekwitanie.
Syringa microphylla 'Josée', ze względu na niewielkie rozmiary szczególnie nadaje się do mniejszych ogrodów, a także do nasadzeń w ograniczonej objętości gleby, np. w donicach, na klombach lub w większych skalniakach. Pięknie wygląda krzew rosnący pojedynczo, ale jeszcze lepsze wrażenie robi grupa tych krzewów posadzona w formie nieformowanego żywopłotu, np. w granicy ogrodu czy posesji.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój wzniesiony
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, pojemniki, szpalery, zieleń publiczna, żywopłoty, parki, doniczki, rosnące pojedyńczo (soliter), przy ścianach
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, przeciętna ogrodowa, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu szybkie
Docelowa rozpiętość od 2m do 3m
Docelowa wysokość od 2m do 3m
Pochodzenie brak info
Barwa kwiatów jasno-różowe, intensywnie-różowe
Intensywność zapachu kwiatów mocno pachnące
Pora kwitnienia późna wiosna
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
Walory użytkowe na żywopłoty, na żywopłoty wysokie
Walory ozdobne ciekawy pokrój, intensywny zapach, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, pachnące kwiaty