Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Cyprysik tępołuskowy 'Snowflake'

Chamaecyparis obtusa 'Snowflake'
13,00 zł

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

 

Pojemnik: C2

Model: Wys. 15-20cm

Chamaecyparis obtusa 'Snowflake'

Karłowa odmiana cyprysika tępołuskowego, charakteryzująca się nieregularnie rozrzuconymi po całej roślinie kremowymi pstrościami. Jest to odmiana, która może stanowić dopełnienie kolekcji iglaków, ale równie dobrze może być jedną z głównych ciekawostek roślinnych w jakich posiadanie możemy wejść. Rośnie wolno, po 10-15 latach uprawy powinien osiągać około 1 metra wysokości przy szerokości dochodzącej do 50 cm w dolnych partiach korony. Wykształca pokrój mniej lub bardziej regularnego stożka, który w starszym wieku staje się nieco przysadzisty, muskularny. Dość dobrze rośnie na większości gleb ogrodowych, nie ma w tym zakresie wygórowanych wymagań, choć na glebach żyźniejszych, stale umiarkowanie wilgotnych może rosnąć nieco szybciej.

Od młodego wieku na powierzchni korony tego cyprysika pojawiają się kremowe pędy, zazwyczaj są rozrzucone po roślinie losowo, mają także dość dużą powierzchnię jeśli roślina jest dobrze odżywiona. Stanowiska słoneczne lub półcieniste zdecydowanie sprzyjają tej roślinie, w związku z czym nasuwają się od razu zastosowania tego cyprysika. Może on rosnąć na dużych skalniakach czy w ogrodach skalnych – w takim wypadku dobrze komponuje się w otoczeniu roślin iglastych o podobnym tempie wzrostu oraz wymiarach docelowych. W mniejszych ogrodach jest bardzo dobrym tworzywem do budowania małych klombów – mamy wtedy pewność, że klomb z biegiem lat nie przerodzi się w małą puszczę i pozostanie wręcz na dekady stały w swoich wymiarach oraz atrakcyjności. Zasadniczo poleca się sadzić ‘Snowflake’ w miejscach zacisznych, osłoniętych, dobrze też jest okryć roślinę przez pierwsze sezony po posadzeniu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Typ rośliny krzewy iglaste
Pokrój okrągławy
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 0,5m do 1 m
Docelowa wysokość od 0,5m do 1m
Barwa liści / igieł pstre, dwubarwne liście i obrzeżone
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, rabaty, wrzosowiska, rosnące pojedyńczo (soliter)
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, wielobarwność, gęste i wiecznie zielone
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cyprysik tępołuskowy 'Snowflake'
Twoja ocena