Cyprysik tępołuskowy 'Snowflake'

Chamaecyparis obtusa 'Snowflake'
Ocena:
13,00 zł
SKU
478
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

 • paczka do 15kg: 19,50 zł
 • każda następna: 10,00 zł
 • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.


Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 15-20cm

Chamaecyparis obtusa 'Snowflake'

Karłowa odmiana cyprysika tępołuskowego, charakteryzująca się nieregularnie rozrzuconymi po całej roślinie kremowymi pstrościami. Jest to odmiana, która może stanowić dopełnienie kolekcji iglaków, ale równie dobrze może być jedną z głównych ciekawostek roślinnych w jakich posiadanie możemy wejść. Rośnie wolno, po 10-15 latach uprawy powinien osiągać około 1 metra wysokości przy szerokości dochodzącej do 50 cm w dolnych partiach korony. Wykształca pokrój mniej lub bardziej regularnego stożka, który w starszym wieku staje się nieco przysadzisty, muskularny. Dość dobrze rośnie na większości gleb ogrodowych, nie ma w tym zakresie wygórowanych wymagań, choć na glebach żyźniejszych, stale umiarkowanie wilgotnych może rosnąć nieco szybciej.

Od młodego wieku na powierzchni korony tego cyprysika pojawiają się kremowe pędy, zazwyczaj są rozrzucone po roślinie losowo, mają także dość dużą powierzchnię jeśli roślina jest dobrze odżywiona. Stanowiska słoneczne lub półcieniste zdecydowanie sprzyjają tej roślinie, w związku z czym nasuwają się od razu zastosowania tego cyprysika. Może on rosnąć na dużych skalniakach czy w ogrodach skalnych – w takim wypadku dobrze komponuje się w otoczeniu roślin iglastych o podobnym tempie wzrostu oraz wymiarach docelowych. W mniejszych ogrodach jest bardzo dobrym tworzywem do budowania małych klombów – mamy wtedy pewność, że klomb z biegiem lat nie przerodzi się w małą puszczę i pozostanie wręcz na dekady stały w swoich wymiarach oraz atrakcyjności. Zasadniczo poleca się sadzić ‘Snowflake’ w miejscach zacisznych, osłoniętych, dobrze też jest okryć roślinę przez pierwsze sezony po posadzeniu.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cyprysik tępołuskowy 'Snowflake'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie (+48) 501 466 773 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

 1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
 2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
 3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
 4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
 5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
 6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
 7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
 8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
 9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Więcej informacji
Odmiana'Snowflake'
Nazwa łacińskaChamaecyparis obtusa
ProducentSzkółki Konieczko
PojemnikC2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg]2.000000
Wysokość sadzonkiWys. 15-20cm
Pokrójokrągławy
Stanowiskopółcieniste, słoneczne
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, rabaty, wrzosowiska, rosnące pojedyńczo (soliter)
Rodzaj glebygliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, żyzna
PH glebykwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0
Tempo wzrostuwolne
Docelowa rozpiętośćod 0,5m do 1m
Docelowa wysokośćod 0,5m do 1m
Barwa liści / igiełpstre, dwubarwne liście i obrzeżone
Zapotrzebowanie na wodęśrednie
Odporność na mrozydobra
Wymagania słonecznepełne słońce, półcień
Walory ozdobnezimozielone, ciekawy pokrój, wielobarwność, gęste i wiecznie zielone

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko