Jarząb 'White Swan'

Sorbus 'White Swan'
38,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 20-40 cm

Sorbus 'White Swan'


Ozdobna odmiana jarzębiny, jej cecha charakterystyczna to duże kiście perłowo białych owoców! Rośnie szybko w młodości lecz po osiągnięciu 3-4 metrów tempo wzrostu znacząco zwalnia - drzewko osiąga maksymalnie około 4-5 metrów. Kwitnie w maju, owoce pojawiają się późnym latem i utrzymują się na drzewie bardzo długo, są doskonale widoczne po zrzuceniu liści.

Wymagania tego drzewka nie są wygórowane, najlepiej oczywiście będzie rosło w glebie żyznej ale zadowoli się również przeciętną glebą, ważne natomiast jest utrzymanie dostatecznego poziomu wilgotności podłoża – jarzębiny słabo znoszą susze. W okresie owocowania jest to jedna z piękniejszych odmian, jest przede wszystkim bardzo niezwykła ze względu na kolor owoców – są one śnieżnobiałe! Dzięki temu odmiana ta idealnie nadaje się do kompozycji jarzębin o różnych kolorach owoców, świetnie wygląda w towarzystwie żółto owocowego jarzęba ‘Golden Wonder’ jak również którejś z odmian o owocach różowych; ‘Pink Veil’ lub ‘Coral Pink’.

Najlepsze kwitnienie a więc i owocowanie uzyskamy sadząc tę jarzębinę w miejscu słonecznym, w półcieniu owocowanie będzie widocznie słabsze. Odmiana odporna na szkodniki oraz choroby, poza cięciem korygującym nie wymaga zabiegów w ciągu całego roku.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jarząb 'White Swan'
Twoja ocena