Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Cyprysik tępołuskowy 'Little John'

Chamaecyparis obtusa 'Little John'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
14,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Chamaecyparis obtusa 'Little John'


Cyprysik ten jest rośliną wyróżniającą się nieregularnym, aczkolwiek wyraźnie pionowym charakterem wzrostu. Jest to odmiana karłowa, po wielu latach przekraczająca 1 metr wysokości, charakteryzująca się zróżnicowaniem w budowie pędów, tworzących świeże przyrosty. Część z nich zagęszcza się prędko, tworząc skręcone, muszelkowate twory, wyglądające czasem jak gdyby były wyczesane mizernie malutkim grzebykiem. Część z kolei tworzy słabo rozgałęzione, dłuższe gałązki, rosnące pionowo w górę i opadające ku dołowi po jakimś czasie pod wpływem własnego ciężaru. Mimo tego ciekawego charakteru roślina niezawodnie wykształca pionową sylwetkę, a w dłuższej perspektywie kształt piramidalny.

W związku z rozmiarami docelowymi należy przewidzieć dla tego cyprysika odpowiednie miejsce, powinno ono być lekko wysunięte, widoczne, a towarzystwo nie może należeć do grupy roślin silnie rosnących. Cyprysik ten w trakcie roku zmienia nieco wybarwienie, wiosną charakteryzując się wybarwieniem najlepszym, soczyście zielonym, z lekkim żółtawym nalotem, który ciemnieje wraz z biegiem sezonu, najmocniejszą głębię osiągając w zimie. Aby uwydatnić tę grę kolorów należy roślinę sadzić w miejscu słonecznym – tam oprócz wybarwienia zyskamy także proporcjonalny, bujny wzrost. Cyprysik ten jest mrozoodporny, ale w chłodniejszych regionach kraju należy okryć młode osobniki, szczególnie te rosnące w przeciągach. Większe i lepiej zdrewniałe osobniki nie marzną. Polecamy do małych i średnich ogrodów, także do uprawy pojemnikowej na tarasach czy balkonach.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, wrzosowiska, rosnące pojedyńczo (soliter), nasadzenia naturalistycze
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cyprysik tępołuskowy 'Little John'
Twoja ocena