Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Jabłoń 'John Downie'

Malus 'John Downie'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
25,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Malus 'John Downie'

Niezwykle ciekawa, bardzo stara odmiana jabłoni ozdobnej wyselekcjonowana w Anglii przez Edwarda Holmesa w roku 1875. Jest to odmiana często spotykana i chętnie sadzona przede wszystkim ze względu na swoje bardzo obfite kwitnienie. ‘John Downie’ jest niedużym drzewkiem o umiarkowanej sile wzrostu, przeciętnie dorasta do 4 – 6 m wysokości i 3 – 4 m szerokości. Korona tej odmiany w młodości przez dłuższy czas ma kształt stożkowy, później stopniowo się rozszerza i przybiera formę szeroko stożkową, najczęściej jednak bardzo nieregularną. U starszych drzew korona najczęściej jest bardzo szeroka i rozłożysta, mało zbliżona do formy stożkowej. Liście charakterystyczne dla jabłoni, nieco wydłużone, ciemnozielone i lśniące.

Jabłoń ta kwitnie w maju, kwiaty są duże, w pąkach lekko różowe, po rozwinięciu śnieżnobiałe, ładnie pachną i zwabiają do ogrodu liczne pożyteczne owady. Ich miejsce pod koniec sierpnia zajmują równie wdzięczne i atrakcyjne owoce zwane rajskimi jabłuszkami, różnią się one od owoców innych odmian jabłoni gdyż są charakterystycznie wydłużone, osiągają długość nawet do 4 cm. Pełną dojrzałość osiągają dopiero w lipcu, przybierają wówczas ładny, ciemnopomarańczowy kolor z czerwonym rumieńcem. Pozostają na drzewie bardzo długo nawet aż do zimy, chyba, że zostaną wcześniej zjedzone przez ptaki lub wykorzystane do przetworów. Ponieważ jest to odmiana odporna na choroby i zanieczyszczenia, a także na mrozy, może być wykorzystana w zieleni miejskiej do ładnych kompozycji kolorystycznych lub do nasadzeń pojedynczych. Ze względu na małe wymiary nadaje się znakomicie do ogrodów przydomowych jako soliter lub w towarzystwie niższych roślin. Jest to odmiana łatwa w uprawie. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych i dobrze zdrenowanych, na stanowiskach słonecznych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jabłoń 'John Downie'
Twoja ocena