Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna Thunberga 'Thunderhead'

Pinus thunbergii 'Thunderhead'
brak

Pinus thunbergii  'Thunderhead'

32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 15-35 cm

Pinus thunbergii 'Thunderhead'
Rzadko spotykana, a warta uwagi odmiana sosny Thunberga o stosunkowo wolnym wzroście i zwartym, gęstym, nieregularnym, ale przewodnikowym pokroju. Rocznie przyrasta o ok. 15-20 cm, by po 10 latach osiągnąć ok. 2 m wysokości i podobną szerokość. Igły długości ok. 8 cm, ciemnozielone, szczególnie mocno zagęszczone na końcach pędów, co daje efekt jakby "głów" - do nich odnosi się nazwa odmiany (ang. thunder - grzmot, head - głowa). Charakterystyczną, bardzo atrakcyjną cechą odmiany są także białe pąki, widoczne na szczytach pędów od jesieni aż do wiosny, kiedy wydłużają się w kilkunastocentymetrowe świece, nadal zachowując białą barwę.
Ze względu na zwarty pokrój, odróżniające się "głowy" i białe, kontrastowe do ciemnej zieleni igieł pąki, sosna Thunberga 'Thunderhead' nie tylko stanowi ciekawostkę i atrakcję ogrodu kolekcjonerskiego, ale przede wszystkim jest ładną, bardzo dekoracyjną rośliną, zasługującą na eksponowane miejsce w ogrodzie przydomowym lub parku. Z powodzeniem nadaje się także do nasadzeń w zieleni miejskiej i osiedlowej, zwłaszcza że jest tolerancyjna na zasolenie podłoża. Preferuje gleby lekkie, przepuszczalne, dobrze znosi okresową suszę, źle reaguje na stojącą wodę. Wymaga stanowiska słonecznego.
Odmiana została wyselekcjonowana z siewek w amerykańskiej szkółce Angelica Nurseries w Maryland w 1987 r. przez Williama Devine, do handlu została wprowadzona w 1996 r.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna Thunberga 'Thunderhead'
Twoja ocena