Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Cyprysik tępołuskowy 'Brion'

Chamaecyparis obtusa 'Brion'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
48,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Chamaecyparis obtusa 'Brion'

Ciekawa odmiana cyprysika tępołuskowego, charakteryzująca się pokrojem jajowatym, o często wyraźnie zaznaczonym, zaostrzonym szczycie. Rośnie wolno, osiągając powyżej 1 metra wysokości, roczne przyrosty oscylują w granicach 5 – 15 cm. Ładnie wygląda wczesną wiosną, kiedy to jego świeże przyrosty wybarwiają się na kolor delikatnie złotawy – stan taki utrzymuje się do lata, kiedy stopniowo barwa cytrynowa ustępuje żywo zielonemu kolorowi pędów. Dobrze rośnie na glebach żyznych, nienajgorzej radzi sobie także na miejscach przeciętnych – można go umiarkowanie zasilać. Najlepsze stanowiska dla tej odmiany to miejsca lekko zacienione lub słoneczne, w zbyt dużym zacienieniu będzie stopniowo przybierał coraz bardziej rachityczny wygląd. Lubi miejsca wilgotne, ale bez tendencji do tworzenia zastoisk wodnych.

W ogrodach będzie dobrze wyglądał wkomponowany w niewielkie klomby, złożone głównie z roślin iglastych lub karłowych krzewów liściastych. Może rosnąć na większych skalniakach lub w ogrodach skalnych, raczej pojedynczo niż w grupach. Dzięki swoim niewielkim wymiarom oraz wolnym tempie wzrostu nadaje się do sadzenia także w mniejszych ogrodach, nawet w bezpośredniej bliskości schodów prowadzących do głównego wejścia czy ścian domu. Przy zastosowaniu odpowiedniej wielkości pojemników możliwa jest także taka forma uprawy, wtedy jednak trzeba rośliny zabezpieczyć na okres zimowy. Cyprysik ten nie wymaga specjalnych zabiegów, można go lekko przycinać i formować, ale należy jednak unikać radykalnych cięć.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój stożkowy
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 0,5m do 1 m
Docelowa wysokość od 0,5m do 1m
Barwa liści / igieł żółte
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, pojemniki, wrzosowiska, parki, rosnące pojedyńczo (soliter), nasadzenia naturalistycze
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły, gęste i wiecznie zielone